Повідомлення про намір отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

03.07.2024

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР

отримати Дозвіл на викиди забруднюючих речовин

в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

  1. Повне найменування суб’єкта господарювання:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Радехівський цукор», Цукровий завод – Гнідавський підрозділ.

  1. Скорочене найменування суб’єкта господарювання:

ТзОВ «Радехівський цукор», Цукровий завод – Гнідавський підрозділ.

  1. Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ:

36153189

  1. Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання:

80250, Львівська обл., Червоноградський р-н., Радехівська ОТГ, с. Павлів, проспект Юності, 39

  1. Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика:

45606, Волинська обл., Луцький район, с. Рованці, вул. Промислова, 3

  1. Мета отримання дозволу на викиди:

Зміна юридичної особи та у зв’язку із новим будівництвом жомосушильного відділення продуктивністю 340 т/добу гранульаваного жому за адресою: 45606, Волинська обл., Луцький район, с. Рованці, вул. Промислова, 3.

  1. Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” підлягає оцінці впливу на довкілля:

На цей час підприємство здійснює нове будівництво жомосушильного відділення продуктивністю 340 т/добу гранульаваного жому, пройшло процедуру ОВД (номер реєстраційної справи 7307) за темою: «Нове будівництво жомосушильного відділення продуктивністю 340 т/добу гранульаваного жому за адресою: 45606, Волинська обл., Луцький район, с. Рованці, вул. Промислова, 3». На даний проект отримано позитивний Висновок з оцінки впливу на довкілля від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) від 21.06.2024р. за № 007/7307/2.

  1. Загальний опис обєкта (опис виробництв та технологічного устаткування):

ТзОВ "Радехівський цукор" – підприємство, що спеціалізується на переробці цукрового буряка, виробництві цукру білого, меляси та жому. Підприємство є найбільшим виробником цукру в Західній Україні. Виробничі потужності ТзОВ "Радехівський цукор" знаходяться у Львівській, Волинській та Тернопільській областях і формують шість структурних підрозділів – Радехівський, Чортківський, Збаразький, Козівський, Гнідавський та Хоростківський.

Цукровий завод - Гнідавський підрозділ ТзОВ «Радехівський цукор» виготовляє цукор та побічну продукцію переробки цукрових буряків: жом та мелясу. Сировиною є цукровий буряк власний та з давальницькій сировини.

Виробництво складається з наступних підрозділів, будівель, споруд:

Адміністративно-побутовий корпус, Сокоочисне відділення, Жомосушильне відділення, ТЕЦ, Дільниця сушіння цукру, Бурякопереробне відділення, Склад тарного зберігання цукру, Склад безтарного зберігання цукру, Ремонтно-механічна майстерня, Мийне відділення, Відділення газовапнякових печей, Склад зберігання жому, Склад вапнякового каменю, Склад вугілля Склад ПММ (АЗС), Газорозподільний пункт, Аварійні джерела живлення (генератори), Зварювальний пост, Побутові котли.

  1. Відомості щодо видів та обсягів викидів:

Арсен та його сполуки (у перерахунку на арсен) - 0,013 т/рік; Залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) - 0,593 т/рік; Мідь та її сполуки (у перерахунку на мідь) - 0,015 т/рік; Нікель та його сполуки (у перерахунку на нікель) - 0,013 т/рік; Ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть) - 0,007 т/рік; Свинець та його сполуки (у перерахунку на свинець) -0,001 т/рік; Хром та його сполуки (у перерахунку на триоксид хрому) - 0,234 т/рік; Цинк та його сполуки (у перерахунку на цинк) - 0,029 т/рік; Манган та його сполуки (у перерахунку на манган) - 0,020 т/рік; Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 36.921 т/рік; Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]) – 140,148 т/рік; Діоксид сірки – 107,826 т/рік; Оксид вуглецю – 1456,296 т/рік; НМЛОС (Вуглеводні С12-С19) - 0,854 т/рік; Кислота масляна – 1,92 т/рік; Кислота оцтова – 5,78 т/рік; Азоту(1) оксид (N2O) – 1,265 т/рік; Вуглецю діоксид – 129617,725 т/рік; Метан – 3,441 т/рік.

  1. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва:

Захід №1. Удосконалити автоматику регулювання рівня забезпечення вироблення тепла відповідно до потреб виробництва, що надасть можливість підвищити ККД на 3% на рік і, як наслідок, призведе до скорочення використання природного газу, що також вплине на скорочення викидів забруднюючих речовин.

Захід № 2. Оптимізувати процес горіння палива та випалювання вапняку шляхом запровадження автоматизації контролю основних параметрів роботи печі за рахунок оснащення автоматикою та датчиками основних ділянок та механізмів вапновипалювальних печей, що підвищить ККД печі, і як наслідок дасть можливість скоротити витрату палива на 3% за рік та відповідно зменшити викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

  1. Перелік заходів щодо скорочення викидів:

1. Використання малотоксичних пальників з використанням ступеневої подачі повітря, а також подача третинного повітря, що призведе до скорочення викидів сполук азоту на 60%.

2. Для зменшення викидів забруднюючих речовин від котельні (джерело №1) за допомогою газоаналізатора здійснювати заміри кисню, оксидів азоту, діоксиду сірки та оксиду вуглецю в режимі реального часу. У результаті здійснення контролю за викидами забруднюючих речовин, скорочуються на 15% викиди діоксиду сірки, оксидів азоту та оксиду вуглецю.

3. Впровадження системи контролю вмісту кисню в димових газах на вапновипалювальних печах за рахунок придбання відповідного вимірювального приладу, що дасть можливість зниження у вихідних пічних газах викидів оксиду вуглецю на 15%, діоксиду сірки та оксидів азоту на 15%.

4. Забезпечення нормативно-допустимих викидів оксиду вуглецю та оксидів азоту.

5. Система контролю надлишку кисню в зоні горіння печі з метою зниження викидів оксиду вуглецю у вихідних пічних газах.

6. Забезпечення необхідної якості сировини і палива з метою мінімізації утворення викидів оксидів азоту та діоксиду сірки.

  1. Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів:

Підприємство зобов’язується дотримуватися виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря перерахованих вище. Також зобов’язується проводити періодичний моніторинг викидів забруднюючих речовин в джерелах викидів та в атмосферному повітрі на межі нормативної санітарно-захисної зони.

  1. Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству:

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря відповідають вимогам діючого законодавства України, зокрема наказам Мінприроди № 309 від 27.06.2006 р., № 541 від 22.10.2008р., №260 від 01.07.2015р. зі змінами та доповненнями.

  1. Протягом 30 календарних днів з дня публікації суб’єктом господарювання повідомлення про намір в місцевих друкованих засобах масової інформації громадськість може надати до Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації (43027, м. Луцьк, Київський майдан, 9, тел. +38(0332)74-01-32, е-mail: eco@voleco.voladm.gov.ua) зауваження та пропозиції до дозволу на викиди у письмовій або електронній формі.

Супровідний листВитяг з газети «Волинська газета»