Музеї

Баїв клуб-музейКлуб-музей історії села Баїв та Волинського бджільництва

Адреса: с. Баїв, вул. Перемоги, 39
Завідувач: Душак Іван Анастасійович
Контакти: +380989060694
Графік роботи: вт-нд 11:00-20:00, перерва 13:00-14:00

Кавомолка 1812 року випуску, перша англійська булавка, книга з описами роду Романових, австро-угорська граната, ткацький верстат 1877 року… Ні, це не експозиція всесвітньо відомої мистецької виставки, а всього лишень експонати Баївського музею.

Щороку клуб-музей історії села Баїв та Волинського бджільництва відвідують сотні туристів, краєзнавців та бджолярів не лише з Волині а й з усієї України. У музеї зібрано більше 2,5 тисяч експонатів, серед яких унікальні історичні знахідки, альбоми написаної історії села Баїв та окремий тематичний відділ – музей бджільництва. Тут на власні очі можна побачити вулики колодного бджільництва, зразки натуральної вощини, десятки видів меду, медової мазі та бальзаму. До слова, У Баєві також знаходиться перший пам’ятник бджолі на Волині (2015 р.).

Одним із засновників клубу-музею є місцевий краєзнавець, митець Іван Душак. Чоловік разом із побратимами-бджолярами займався пошуком музейних експонатів та облаштуванням закладу. Іван Анастасійович також завідує баївською пасікою та входить до Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан». Сьогодні на базі місцевого клубу-музею чоловік навчає бджільництву дітей та охоче ділиться з ними секретами цього ремесла.

Музей Баїв

Музей Баїв 3

Музей Баїв 4

Музей Баїв 6

Поділитися: