Сонечко дарує нам останні літні промені, це означає, що наближається новий навчальний рік. Учні та їхні батьки занурилися у передшкільні турботи, забави поступилися місцем підготовці до школи. От і літній клуб «PATRIOT» у Боратинській громаді завершив свою роботу. Впродовж десяти днів він тішив юних учасників різноманітними розвагами та активностями, діючи на базі двох населених пунктів: сіл Гірка Полонка та Боратин. Діти різного віку мали нагоду весело та пізнавально провести свій час, адже освітяни Боратинської громади організували для них насичену програму якісного дозвілля. Руханки, флешмоби, спортивні змагання, творчі майстер-класи, патріотичні та краєзнавчі вікторини, екскурсії — це далеко не повний перелік активностей, які проводилися у літньому клубі.
Все це стало можливим завдяки проєкту DECIDE Summer Clubs 2023 «Ми вдома - в Україні». Боратинська громада увійшла в число переможців конкурсного відбору, отримавши чимало корисного обладнання та методичних рекомендацій для проведення дитячих літніх клубів. А для того, щоб перебування дітей у клубах було не лише цікавим, а й комфортним, для них було забезпечено харчування за кошти місцевого бюджету.
Зробити літні клуби ще більш цікавими та пізнавальними вдалося завдяки співпраці з партнерами: центром управління відходами «Чистий Луцьк», ГУ ДСНС у Волинській області, фондом «Дитяча місія. Україна», музеєм-скансеном «Козацька Січ» та благодійним фондом «СпівДія Хаб».
«Участь у будь-якому проєкті — це інноваційний підхід до реалізації певної ідеї. У цьому ми переконалися, ставши учасниками ініціативи DECIDE Summer Clubs 2023 «Ми вдома - в Україні». Слід зазначити, що робоча група проєкту запропонувала основну ідею і чітко продумала всі кроки організації активного та змістовного дозвілля у форматі літнього клубу для дітей різного віку у період канікул. Поряд із рекомендаціями, викладеними у пораднику та під час навчання педагогів ми отримали організаційну автономію, що теж дуже допомогло нам у плануванні роботи, розширенні географії проєкту та залученні партнерів.
Участь у проєкті створила додаткову цінність для кожного учасника партнерської взаємодії: учні активно, безпечно, цікаво провели свій час, педагоги пройшли курсову підготовку, батьки отримали пропозицію щодо безоплатної та безпечної організації дозвілля своїх дітей, а заклади громади — матеріальні цінності для проведення різних активностей», — ділиться підсумками проєкту Оксана Врублевська, головна спеціалістка відділу освіти Боратинської сільської ради.