Білосніжне диво Ратнева – храм Святої Параскеви

Ратнів церква

Велике криється в дрібницях і у простоті…

Куполи церкви Святої Параскеви у Ратневі не виблискують позолотою та не торкаються верхівками хмар. Велич храму проявляється в іншому – білосніжна церква, що височіє на узгір’ї, немов наречена, зачаровує усіх своєю красою та витонченістю.

Церкву звели відносно недавно – наприкінці 1990-их років, а до того селяни 50 років не мали своєї святині. У 1943 році німці спалили сільський храм, тому люди ходили молитися у сусіднє село Баїв. Та у 1991 році у Ратневі серйозно зайнялися відновленням церкви, тож побудувати її вдалося досить швидко – всього за 6 років. Назвали церву так само, як і спалений німцями храм – на честь Святої Параскеви.

У 1998 році в День Святої Ольги у Ратнівську церкву привезли освячену в Почаївській лаврі ікону Божої матері. Вперше за півстоліття люди пішли на службу до своєї церкви. Розповідають: через увесь Ратнів несли ікону Божої Матері з Почаєва, аби вона увінчала святиню. Відтоді 24 липня ратнівчани відзначають престольне свято.

Свого теперішнього вигляду храм набув нещодавно, після реконструкції, яка відбулася близько 10 років тому з ініціативи місцевого підприємця, директора СГПП «Рать» Віктора Шумського. Нині храм має унікальне та доволі незвичне оздоблення – високі мури та куполи пофарбовані повністю у білий колір, що додає споруді особливої величі та святості. Всередині встановлена унікальна копія іконостасу, оригінал якого колись прикрашав храм Софії Константинопольської до Османського періоду, куди Володимир Великий виряджав свою делегацію напередодні хрещення Русі.

При церкві Святої Параскеви у Ратневі діє духовно-просвітницький центр, монастир, притулок для сиріт – усе під опікою настоятеля отця Онуфрія.

У Ратневі на пагорбі села,

Вознісся храм до сонця ввись.

Котилася непрошена сльоза

У кожного, хто вперше тут моливсь.

Хай всіх душею очищає

У Храмі Божому причастя

І молодят нехай вінчає

Отець духовний лиш на щастя.

Хай не гудуть печальні дзвони,

Лише закличні і святкові.

Нехай миряни проживають

В надії, вірі і любові.

Автор вірша – староста сіл Ратнів, Вікторяни Галина Яковець

Фото: Павло Березюк, ВолиньPost

Поділитися:

Спільні зусилля для важливої справи: у Мстишинській гімназії організували благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ!
25.11.2024 19:10
Уже вкотре Мстишинська гімназія долучається до збору допомоги нашим захисникам. 22 жовтня учні 6 класу та їх батьки провели благодійний ярмарок «Яблучні смаколики на допомогу ЗСУ». Соковиті…
Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…