9-10 липня у Луцьку проходив Форум «Рушій невтраченої демократії», організований ГО «Волинський Інститут Права» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Участь у заході взяли представники місцевої влади, громадських організацій, бізнесу, експерти міжнародних та громадських організацій з Волині, Рівненщини та Львівщини, а також представники обласної влади та народний депутат В'ячеслав Рубльов.
Основною метою форуму стало обговорення актуальних проблем та можливостей для розвитку локальної демократії в умовах війни. Учасники обговорювали також законодавчі тенденції щодо ветеранської політики, а також обмінювалися досвідом у різноманітних питаннях місцевого управління.
Слід сказати, що даний форум став своєрідним підсумком реалізації проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині», який здійснювався ГО «Волинський Інститут Права» спільно з 10 громадами Волині, серед яких і Боратинська. В рамках даного проєкту громади напрацювали 10 комітетів владно-громадської співпраці.
«У Боратині створили Офіс розвитку громади, який став майданчиком, що дуже успішно працює. Так, громади подають проєкти та долучають до них мешканців та бізнес. В Боратині- це 8 поданих проєктів, які втілилися у співпраці влади, бізнесу і громади.У Вишнівській громаді - це чудовий проєкт «Шкільний громадський бюджет». Школярі подають свої ідеї, обґрунтовують їх і в результаті, коли повернуться в школу, то побачать зміни, які вони зініціювали, та як розвивається їхній навчальний заклад», - зазначила виконавча директорка ГО «Волинський Інститут Права» Ірина Гайдучик.
Впродовж двох днів учасники ділилися досягненнями своїх комітетів, проблемами, з якими зіткнулися в ході реалізації проєкту, а також окреслювали перспективи розвитку. Боратинська громада представила свою концепцію – Офіс розвитку громади, який функціонує вже пів року. Про його діяльність та досягнення в рамках панельної дискусії другого дня Форуму розповіла в.о. начальника відділу соціально-економічнгого розвитку Боратинської сільської ради Руслана Лихолай:
«Офіс розвитку громади – це постійно діюча робоча група з написання грантових проєктів та програм, до складу якої входять представники структурних підрозділів сільської ради, представники молодіжної ради, громадські активісти, представники наукової спільноти та просто небайдужі люди, вмотивовані розвивати нашу громаду через грантові можливості. За час роботи Офісу подано щонайменше 8 заявок, 2 з яких переможні, ці проєкти уже впроваджуються. Думаю, надалі ми зможемо показати ще кращі результати. Метою діяльності Офісу розвитку є масштабування проєктної діяльності у громаді, аби залучити якомога більше грантів різного спрямування. Нас цікавлять як «м’які», так і «тверді» проєкти, адже в умовах війни ми потребуємо не лише матеріальних, але й якісних суспільних змін. Перший переможний проєкт стосується інституційного розвитку молодіжної ради, в результаті проєкту наша «молодіжка» буде забезпечена якісним технічним устаткуванням та іншим корисним для її діяльності обладнанням. Другий проєкт присвячений фасилітації та кризовим комунакаціям у закладах освіти, за результатами цього проєкту будуть створені діалогові простори у двох наших ліцеях, представники яких долучилися до Офісу розвитку громади. Більшість інших поданих заявок ще проходять конкурсну процедуру. Очікуємо на результати та рухаємось далі».
Демократія – шлях з двостороннім рухом, де кожен учасник може стати рушієм змін як у своїй громаді, так і в країні. Обмін ідеями та успішними практиками – запорука швидких і ефективних реформ, які так потрібні зараз нашій країні.
Цей захід відбувся в рамках проєкту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині», який став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.