Владно-громадська взаємодія є необхідною складовою для створення ефективної, прозорої та відповідальної бюджетної політики. Вона дозволяє всім зацікавленим сторонам, включаючи владу, громаду та підприємства, приймати рішення з урахуванням потреб та інтересів різних секторів суспільства. Головна мета владно-громадської взаємодії у бюджетуванні - це забезпечення того, що бюджетні рішення відповідають потребам інтересів різних груп суспільства та призводять до покращення якості життя всіх громадян.
Аби навчитися використовувати максимум інструментів для залучення громадян до процесу бюджетування, а також наблизитися до стандартів прозорості та доступності бюджетного процесу, Боратинська громада розпочала участь у проєкті «Бюджетна партисипація від А до Я». Метою проєкту є сприяння формуванню в цільових громадах інфраструктури для впровадження комплексної та інклюзивної системи партисипативного бюджетування, збільшення залучення громадян до бюджетного процесу в громадах, а також поширення та передача успішного досвіду та практик проєкту іншим громадам України.
Нещодавно у рамках проєкту відбувся дводенний тренінг, у якому взяли понад 15 учасників, серед яких були представники ОМС, підприємці та активні жителі Боратинської громади. На тренінгу спікери проєкту Микола Орлов та Марія Орлова допомагали учасникам опрацьовувати базові елементи прозорості бюджетного процесу та залучення громадян до нього, технологію розробки «Бюджету для громадян», збору пропозицій від громадян до бюджету, бюджетні слухання, елементи публічного звітування за результатами виконання бюджету, тощо.
«Участь у тренінгу була напрочуд змістовною та дозволила осягнути багато нових понять, опанувати нові корисні навички. Завдяки чітким, структурованим презентаціям спікерів та різноманітним активностям вдалося не лише заглибитися в тему бюджетування, а й напрацювати концепції інформаційних матеріалів, які дозволять доступно розкрити тему бюджетної партисипації для абсолютно усіх вікових та професійних груп населення нашої громади. Безумовно, це підвищить рівень знань громадян про цю важливу тему та мотивує їх бути активними учасниками бюджетного процесу у своїй громаді», - підсумовують у Боратинській сільській раді.
Наступним етапом проєкту стане затвердження нормативно-правового акту з бюджетної партисипації, розробка основної концепції «Бюджету для громадян», а також комплексні інформаційно-просвітницькі заходи для жителів громади.
Цей захід проводився Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.