24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну, в результаті якого загинули тисячі мирних жителів, військових, а мільйони наших громадян змушені були покинути домівки, тікаючи від війни. Сьогодні значна частина українців не можуть задовольнити базові потреби, а їх добробут, життя і здоров’я знаходиться під загрозою.
Як відновлювати країну після перемоги? Якими стануть українські міста та села? Як члени міжнародної спільноти можуть допомогти Україні? Про це говорили під час спеціальної інформації сесії «Connective Cities Insight Session – Special Edition Ukraine», яку організували представники Connective Cities - Міжнародної спільноти практик сталого розвитку міст, яка підтримується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Під час онлайн-заходу представники міжнародних організацій, які наразі активно сприяють забезпеченню безпеки громадян в Україні, експерти з різних країн говорили про актуальні питання та потреби українців з метою вивчення надійних шляхів надання допомоги. Щоб підвищити рівень обізнаності світової спільноти про ситуацію в Україні та поточний стан потреб до обговорення долучилися представники українських муніципалітетів. Зокрема, досвідом роботи в умовах війни поділилися Боратинська громада та місто Львів.
Спільно з іноземними колегами вдалося обговорити такі важливі питання як фінансове забезпечення громади в умовах війни, підтримка внутрішньо переміщених осіб, розвиток волонтерського руху, співпраця з іншими муніципалітетами та організаціями. Учасники зустрічі висловили підтримку Україні та побажали якнайшвидшої перемоги.