Впродовж 8-12 травня 2023 року в Україні тривав Марафон відкритого урядування організований спільно Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціація міст України, йдеться на фейсбук-сторінці Волинського регіонального відділення Асоціації міст України. Під час Тижня відкритого урядування лідери думок та активні учасники відкритого урядування з усіх країн світу обмінювалися ідеями, обговорювали рішення з активного залучення громадян в багаторівневих процесах прийняття рішень в спільних пошуках кращих відповідей на виклики та кризові ситуації сьогодення, через які проходить наше суспільство.
В рамках Тижня відкритого урядування провели конкурс кращих історій незламності та співдії в громадах під час війни. На конкурс було подано понад 200 заявок від громад, у тому числі з територій проведення бойових дій. Цьогоріч нагородили 9 переможців у 3 номінаціях та 1 Гран-прі. Представники громад отримали відзнаки за підписами Матьє Морі, Генерального Секретаря Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, та Віталія Кличко, Голови Асоціації міст України.
У номінації «Інноваційні підходи до залучення молоді задля стійкого відновлення» перемогу здобула ініціатива Боратинської громади «Соціальне згуртування Боратинської громади навколо розвитку молоді та збереження культурної спадщини». Нагороду отримував Юрій Терещук - керівник молодіжного осередку села Ратнів Боратинської громади.
Суть ініціативи, яка була реалізована впродовж 2022 року, полягає в облаштуванні молодіжного простору на базі народного дому «Просвіта» у селі Ратнів, реалізації інформаційної кампанії та залучення жителів громади до заходів соціального згуртування.
З метою згуртування громади, створення можливостей для молоді ініціативна група молодих людей вирішила облаштувати молодіжний простір у селі Ратнів. Першим кроком у рамках проєкту стало налагодження конструктивного діалогу між представниками влади, бізнесу та активними жителями села. Тож створювати новий молодіжний осередок взялися спільними зусиллями.
Боратинська сільська рада виділила приміщення ˗ стару гардеробну кімнату в Народному домі «Просвіта» та забезпечила монтаж електропроводки. Відновлювати простір взялися не лише місцеві жителі, а й молоді люди з різних куточків України, адже ГО «Думай і дій для України» стала учасницею проєкту молодіжних обмінів ВідНОВА:UA.
Крім роботи на об’єкті, молоді люди знайомилися один з одним та з Боратинською громадою, обмінювалися досвідом і разом проводили дозвілля.
Завдяки реалізації ініціативи у Боратинській громаді вдалося створити ще один простір для молоді, та найголовніше всі ці активності посприяли налагодженню конструктивного діалогу між жителями громади навколо розвиткових питань, підвищили рівень участі молоді у питаннях місцевого значення, згуртували жителів громади та посприяли збереженню традицій та історико-культурної спадщини.
«Нам дуже приємно, що історія про створення молодіжного осередку у селі Ратнів опинилася у числі кращих історій незламності та співдії в громадах України, - розповідає керівник молодіжного осередку села Ратнів Боратинської громади Юрій Терещук. - Це дуже висока нагорода, яка справді мотивує і дає поштовх рухатися вперед. Маємо багато планів та цілей, сподіваємося, що про них також почує не лише Боратинська громада, а й вся Україна».