Чи вдасться Боратинській громаді створити дієві ШСП?

Шкільні служби порозуміння (ШСП) – це команда старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи в роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень, – і працюючи над формуванням безпечної атмосфери в закладах освіти.

У рамках проекту «Превенція конфліктів серед дітей і дорослих через шкільні служби порозуміння» у Боратинській громаді створили ШСП у трьох місцевих школах I-III ступенів – ЗОШ с. Боратин, ЗОШ с. Рованці та Баївській ЗОШ.

Додамо, що Боратинська сільська рада перемогла у конкурсі проектів ГРОМАДА ДЛЯ ЛЮДИНИ: підвищення компетентності громад для розвитку соціальних послуг, що впроваджується організацією «Партнерство кожній дитині» за підтримки U-LEAD з Європою.

Перед початком впровадження проекту з кожним закладом освіти підписали меморандум про співпрацю, провели презентацію ШСП як інструменту вирішення конфліктів мирним шляхом та на конкурсній основі відібрали 8 учасників і координаторів шкільних служб.

Впродовж минулого тижня учасники пройшли насичений курс навчання «Базові навички медіатора шкільної служби порозуміння», яке провела експертка Інститут миру і порозуміння.

Наступними етапами проекту буде обладнання кабінетів ШСП, закупівля літератури з психології, конфліктології й особистісного розвитку та організація конкурсу учнівських ініціатив «Ні конфліктам», спрямованих на попередження і подолання конфліктів у закладі освіти та громаді.

Поділитися:

Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…