Чому не можна нести штучні квіти на кладовище

Штучні квітиНезабаром розпочнеться провідний тиждень. Проводами у нас називають поминальний тиждень за померлими родичами, який наступним тижнем після Великодня. У ці дні люди ідуть на цвинтар, щоб разом із померлими родичами порадіти за воскресіння Христа.

За декілька днів, або навіть в день поминок люди прибирають, виносять сміття з місця поховання, прикрашають його вишитими білими рушниками, щоб вшанувати таким чином тих, хто пішов. Головним атрибутом стають штучні квіти, які вже кілька років благають не приносити на могили, адже вінки не переробляють в Україні і вони перетворюються на тонни пластикового сміття.

Яскрава штучна квітка насправді виглядає гарно, до того ж не потребує ніякого догляду. Проте варто пам’ятати, що пластик розкладається щонайменше 100 років, а його на кладовищах – тонни. При спалюванні цієї «краси» в повітря йде велика кількість шкідливих для здоров’я, смертельних речовин. Найбільшу небезпеку представляють діоксини – сильні канцерогени, які небезпечні в будь-яких концентраціях. Крім онкологічних захворювань, вони можуть викликати придушення імунітету, безпліддя, природжені патології.

Про відмову від смертоносної «краси» – пластикових квітів говорять і священнослужителі: «Душі наших близьких не потребують матеріальних речей, а тільки наших молитов. Гроші, які ви хочете витратити на штучні квіти, дайте на лікування хворої дитини чи пожертвуйте тим, хто цього потребує. Це більше допоможе мертвим і не матиме страшних наслідків для нашого здоров’я, майбутнього наших дітей і внуків».

Закликаємо мешканців громади бути відповідальними та свідомими. Пам’ятаймо, що для померлих найцінніше наша щира молитва. Якщо ви все-таки хочете засвідчити свою пам’ять та шану, зробити це можна без шкоди для довкілля, віддавши перевагу живим квітам.

Поділитися:

У Боратинській громаді юні футзалісти змагалися за першість
26.11.2024 19:39
У Боратинській громаді стартував другий етап «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» під гаслом «Разом переможемо». Зареєструвалися на участь в ІІ (територіальному) етапі змагань серед учнів у 2024…
Спільні зусилля для важливої справи: у Мстишинській гімназії організували благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ!
25.11.2024 19:10
Уже вкотре Мстишинська гімназія долучається до збору допомоги нашим захисникам. 22 жовтня учні 6 класу та їх батьки провели благодійний ярмарок «Яблучні смаколики на допомогу ЗСУ». Соковиті…
Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…