Домашнє насильство в умовах карантину: куди звертатися

Омбудсмен 2

Під час карантину люди більшу частину часу вимушені проводити у власному помешканні. Проте, така вимога є обтяжливою та загрозливою до прав тієї категорії осіб, які часто зазнають фізичного чи психологічного насильства вдома.

На переконання Уповноваженого ВРУ з прав людини, за таких умов, права осіб, які зазнають домашнього насильства, мають бути забезпечені завдяки ефективній та безперебійній роботі органів Національної поліції, соціального захисту населення, центрів з надання безоплатної правової та соціально-психологічної допомоги і закладів охорони здоров’я.

Уповноважений наголошує, що незважаючи на запровадження надзвичайної ситуації на всій території України, органи, до компетенції яких належить розгляд і вирішення питань, пов’язаних з домашнім насильством, мають на належному рівні реагувати на випадки порушення прав людини та забезпечити ефективне співробітництво для запобігання та протидії домашньому насильству.

Нагадуємо, куди можна звернутися у випадку домашнього насильства:

• Оперативна лінія Національної поліції України 102;
• Урядовий кол-центр 15-45;
• Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;
• Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;
• Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
• «Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103.

Довідково:

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини може звернутись будь-яка особа щодо відносин, які виникають між заявником та органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.
Звернення подаються в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років (ст. 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»).
Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захист прав кожного на території України і в межах її юрисдикції на постійній основі здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, чинними міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Звернутися до Уповноваженого з письмовим зверненням можливо:
– через скриньку за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ;
– поштою (на адресу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ 01008);
– на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua (інформацію про порядок надання електронного звернення розміщено на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (розділ «Заявнику»).
– зателефонувати на гарячу лінію Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (тел. 0800501720) та до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (тел. 044-253-75-89).
Крім того, з метою здійснення моніторингу, оперативного реагування на порушення прав і свобод людини і громадянина на території Волинської області можливо звернутися до громадської приймальні Уповноваженого з прав людини у Волинській області з письмовим зверненням:
– на електронну пошту: Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Любов Сітовської pred.lutsk@ombudsman.gov.ua та Регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
в Волинській області Віталія Єлова coord.lutsk@ombudsman.gov.ua (інформацію про порядок надання електронного звернення розміщено на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (розділ «Заявнику»).

Інформація надана Регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини у Волинській області

Поділитися:

Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…