Домашнє насильство: ознаки, які не можна ігнорувати

Домашнє насильство є серйозною проблемою, яка впливає на життя тисяч людей у всьому світі. Воно може трапитися з будь-ким, незалежно від раси, віку, статі, соціального статусу чи освіти. Важливо розуміти, що насильство може виникнути на різних етапах відносин. Але існують загальні тривожні дзвіночки, на які варто звертати увагу:

  • Ревнощі до друзів та обмеження контактів з ними.
  • Перешкоджання проведення часу окремо від партнера.
  • Ситуації, коли партнер соромиться чи ганьбить вас.
  • Контроль ваших фінансів.
  • Спроби звинуватити вас у всіх проблемах.
  • Перешкоджання вашій праці та кар'єрному росту.
  • Навмисне ушкодження вашого майна.
  • Ситуації, в яких партнер загрожує вам чи вашим близьким, включаючи домашніх улюбленців.
  • Ситуації, коли партнер тисне на вас задля статевих відносин, якщо ви не бажаєте цього.
  • Фізичні залякування, особливо за допомогою зброї.

Співробітники поліції постійно чують від свідків одне й те саме: я бачив/чув/відчув насильство в сім'ї, але не хотів втручатися. Якщо ви маєте підозри щодо вашого сусіда у вчиненні насильства, то не соромтеся викликати поліцію. Таким чином ви можете врятувати чиєсь життя.

Якщо ви дізнались, що хтось з ваших знайомих знаходиться в токсичних стосунках і думає про можливість втекти від насильства або боїться загострення конфлікту, допоможіть їм отримати допомогу. Тримайте телефон увімкненим, перевірте робочий стан автомобіля чи заздалегідь обговоріть можливий план втечі або місце для безпечної зустрічі. Ваша підтримка може бути вирішальною.

Якщо ви стали свідком домашнього насильства – зверніться до поліції або на спеціальні гарячі лінії:

15-47 – Урядова гаряча лінія з запобігання домашньому насильству (цілодобово, анонімно, безкоштовно з мобільного телефону);

116-123 (з мобільного) та 0800-500-335 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації;

116-111 (з мобільного) або 0-800-500-225 (зі стаціонарного) – національна гаряча лінія для дітей та молоді;

0-800-213-103 – контактний центр системи безоплатної правничої допомоги.

Поділитися:

23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…
Те, що залишилося незмінним: десята історія з циклу «Старі фотографії»
22.11.2024 18:14
За 62 роки в селі Ратнів змінилися вулиці, будинки, інфраструктура, але дружба двох сусідок, Мартинюк Любові Сергіївни (1935 р.н.) та Оксенюк Ганни Федорівни (1942 р.н.), залишилася незмінною. …
У Боратині відбулась зустріч вчителів образотворчого мистецтва та технологій шкіл громади
22.11.2024 11:33
18 листопада в Боратинському ліцеї відбулася зустріч вчителів образотворчого мистецтва та технологій шкіл Боратинської громади. На заході обговорили сучасні підходи до викладання, обмінялися досвідом…