ФСС України: аналітика травматизму в умовах пандемії

Пропонуємо ознайомитися із оперативною інформацією Луцького відділення ФСС України у Волинській області щодо стану та профілактики нещасних страхових випадків в умовах пандемії коронавірусної інфекції.

За підсумками І півріччя 2020 року у Луцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області зареєстровано 44 повідомлення про нещасні випадки та гострі професійні захворювання на виробництві.

Проведено розслідування та складено Акт Н-1/П по 16 випадках, з них по Луцькому та по Горохівському районах – по 8 страхових випадків.

За звітний період кількість страхових нещасних випадків на виробництві у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросла на 3 випадки за рахунок гострого професійного захворювання (отруєння) медичних працівників, внаслідок зараження коронавірусною інфекцією COVID-19 .

Страхові нещасні випадки, що пов’язані з виробництвом за цей період зареєстровані на таких підприємствах:

  • СП ТОВ «Модерн – Експо» – 5 нещасних випадків, що на 1 випадок менше, ніж за відповідний період 2019року;
  • ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ» – 1 нещасний випадок (за півріччя 2019 року також 1нещасний випадок);
  • ФОП Бартощук А.Г. – один нещасний випадок;
  • ТзОВ «ДОР-БУД-СЕРВІС» – один нещасний випадок;
  • КНП «Горохівська ЦРЛ» – 7 гострих професійних захворювань (отруєння) медичних працівників, внаслідок зараження інфекцією COVID-19.

Водночас, у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, кількість смертельно травмованих працівників зменшилась на 1 особу. Такий випадок стався у ПОСП «РУСЬ».

На підприємствах травмовано та захворіли 8 чоловіків та 8 жінок. Найбільше травмувалися робітники таких професій – оператор верстатів з програмним керуванням, слюсар, робітник по догляду за тваринами, контролер кабельних виробів та отримали гостре професійне захворювання медичні працівники.

Серед причин настання нещасних страхових випадків переважають організаційні – (89%) 8 нещасних випадків. Через технічні причини стався (11 %) 1 нещасний випадок.

Найпоширенішими організаційними причинами стали:

  • невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 67% від загальної кількості травмованих осіб (6 травмованих осіб);
  • невиконання посадових обов’язків – 22%, (2 травмованих особи).

Технічними причинами стали:

  • незадовільний технічний стан засобів виробництва – 11% (1 травмована особа).

За звітний період кількість нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, до яких призвела експлуатація обладнання, устаткування, машин та механізмів, становить 6 випадків, в тому числі 1 – смертельний.

До устаткування, використання якого привело до настання нещасних випадків, належить:

  • устаткування по виготовленню торгових стелажів – 66% від загальної кількості травмованих осіб (4особи);
  • устаткування сільськогосподарське – 17 % (1травмована особа).
  • устаткування металообробне – 17 % (1травмована особа).

Травмонебезпечними галузями економіки стали:

  • виробництво меблів;
  • сільське господарство.
  • виробництво машин с.г. устаткування.
  • виробництво електричного устаткування для автомобілів.

Найнебезпечнішою галуззю щодо виникнення гострих професійних захворювань на даний час є діяльність закладів охорони здоров’я.

За оперативними даними за 8 місяців 2020 року зафіксовано 62 випадки захворювання на COVID-19, а саме у таких закладах охорони здоров’я : Комунальне підприємство «Волинська обласна психіатрична лікарня»- 24, Комунальне некомерційне підприємство «Горохівська центральна районна лікарня» – 19, Комунальне підприємство «Луцька центральна районна лікарня» – 7, Комунальне некомерційне підприємство «Горохівський РЦПМСД» – 8, Комунальне некомерційне підприємство «Луцький РЦПМСД» – 3 та Комунальне некомерційне підприємство «Торчинська районна лікарня» – 1 випадок гострого професійного захворювання.

Як показує аналіз найбільша кількість хворих на COVID-19 спостерігається серед працівників таких професій: сестра медична (25 осіб), молодша медична сестра з догляду за хворими (20 осіб), лікарі (8 осіб) та інші (7 осіб).

По закладах охорони здоров’я створені комісії, із залученням факівців та страхового експерта з охорони праці відділення Фонду, які проводять розслідування гострого професійного захворювання медиків на COVID-19, а також роботу з профілактики і запобігання випадків інфікування під час виконання посадових обов’язків.

Стан виробничого травматизму та профзахворюваності на підприємствах залежить від ефективності функціонування системи управління охороною праці.

Сучасні реалії та необхідність ведення господарської діяльності та виконання роботи в умовах пандемії коронавірусної інфекції, запровадження карантину та обмежувальних заходів в країні, зумовлюють зміну певних умов та особливостей праці. Це, своєю чергою, зумовлює перегляд інструкцій з охорони праці та наповнення їх змісту певними правилами поведінки, порядком дотримання особистої гігієни, застосуванням засобів захисту (медичних масок, респіраторів, рукавиць тощо).

Відповідні знання і навички працівники, які продовжують працювати під час запроваджених карантинних заходів, мають отримати під час проведення позачергового навчання або інструктажу з питань охорони праці.

Обсяг і зміст позапланового інструктажу визначаються в кожному окремому випадку залежно від причин і обставин, що спричинили потребу його проведенні.

Таким чином, у разі зміни умов праці, зокрема пов’язаними в тому числі із пандемією коронавірусної інфекції COVID-19 та необхідністю запровадження заходів щодо недопущення її поширення, керівник підприємства повинен вности відповідні зміни до нормативних актів з безпеки праці та здоров’я з урахуванням Поярдку № 132 та інших нормативно-правових актів з охорони праці.

Інформація надана Луцьким відділенням Фонду соціального страхування у Волинській області.

Поділитися:
Боратинська громада долучилася до Діалогового заходу в рамках проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України: Волинь в дії»
03.07.2024 13:11
Минулого тижня у Луцьку Волинське регіональне відділення Асоціації міст України провело Діалоговий захід за результатами та в межах проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України:…
Як діяти, якщо стався тепловий удар: поради від МОЗ
03.07.2024 12:35
Попри прохолодну погоду в останні дні, зовсім скоро спека повернеться. А тому зараз важливо уважно ставитися до власного здоров’я, а також – до здоров’я близьких. Особливо це стосується дітей,…
Е-карта послуг в громадах для ветеранів війни
03.07.2024 09:32
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна…