Щорічно 21 липня всі православні християни відзначають день Казанської ікони Божої Матері, образ якої шанується як зцілювальний і чудотворний.
Боратинська громада також має безцінний релігійний експонат, що славиться своєю незвичайною історією та чудотворними властивостями. Мова іде про ікону Божої Матері Пулганівської, яка зберігається у Свято-Михайлівському храмі села Промінь.Ікона Божої Матері Пулганівської. Ще кілька років тому на зображенні ікони можна було розгледіти тільки обриси Богородиці, нині образ постає перед нами у всій красі. Крім зображення Діви Марії з Ісусом на руках по боках ікони є невеликі так звані клейма. Очевидно, вони розповідають про події, які відбулись у цьому селі.
Поява ікони у храмі овіяна легендами. Старші люди розказують те, що почули від батьків чи дідів. Одного разу чоловік пас худобу біля річки Чорногузка і раптом побачив на воді образ Божої Матері та почув голос: «Тоді Я до вас прийду, як буде кривава річка через село йти». Наляканий і схвильований, побіг він до людей. Приходили священики з парафіянами із різних сіл, хотіли забрати чудесний образ у свої храми. Ікона ж або зникала, коли до неї підступали, або з церкви поверталась на те ж місце. І тільки коли пілганівці принесли її у Михайлівський храм – вона там залишилася. За іншими переказами, слова Богородиці люди почули у церкві. Ніхто не може пояснити значення тих слів. Лякають вони людей, але водночас і вселяють віру, що Матір Божа була й буде Заступницею і храму цього, і всього села.
Ікону розташовано на спеціальній підставці, прикріпленій до стіни. Розмір 1,7х1 м, оздоблена чеканкою. Підпис на іконі свідчить про те, що її виготовлено на замовлення Дмитра та Параскеви Дармовісів. Її стан, зміст житійних клейм свідчать про історичну цінність та підтверджують перекази про чудотворення. Божа Матір сповнена реальної краси. Іконописець змалював образ матері, близький кожному щирістю і людяністю.
Про «чудеса пулконовські» згадував у своєму заповіті письменник і громадський діяч и XVIII cт. Данило Братковський. Він знав про них, захоплювався ними і хотів повідати про них. Перебуваючи у Києві, зустрічався з православним духовенством і просив благословення видати книгу про це. Про чудесні зцілення біля давньої ікони свідчать написи над клеймами. А під іконою є такі слова: «Цей образ мальований з чудотворного образа Пресвятої Богородиці Пулганівської, від якого образу Пресвятої Богородиці… Хворі і немічні ласку її пізнавали, ім’я її вихваляли навіки-віків. Образу чудотворному Пресвятої Богородиці Пулгановської».
Свято-Михайлівському храмі у Промені (Пілганові) – по
над 125 років. Копія образа «Божа Матір Пулганівська» – його незмінна окраса, як, без сумніву, був окрасою й оригінал у давньому Божому домі цього села.