«Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян»: у Боратині відбувся тренінг для посадовців

Щоб наблизити країну до демократичних стандартів, слід невпинно працювати над підвищенням владно-громадської взаємодії. Це досить складний, багатокомпонентний процес, який вимагає часу, а також системної та послідовної роботи. Аби зробити крок назустріч позитивним змінам, необхідно впроваджувати кращі практики та прислухатися до порад експертів.

Нещодавно у Боратинській сільській раді відбувся тренінг для посадовців «Місцеве самоврядування, орієнтоване на громадян» під егідою ГО «Волинський Інститут Права» та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Посадовців навчали, як правильно та ефективно залучати громадськість до прийняття управлінських рішень та як перетворити критику на інструмент вдосконалення. В рамках тренінгу учасники дізнавалися, які заходи слід здійснювати на усіх рівнях владно-громадської взаємодії: інформування, консультування, партнерства та спільного прийняття рішень. Також зясовували, які індикатори можуть свідчити про ефективність такої взаємодії.

«Кількість прийнятих положень – це ні про що, якщо ці положення не працюють. Тільки імплементація свідчить про ефективність, тому потрібно працювати доти, поки вони не почали діяти», – наголосив тренер Андрій Токарський, керівник Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області.

Здобуті знання допоможуть посадовцям не лише оцінити поточний стан речей, а й підвищити свій професійний рівень та наблизити громаду до стандартів відкритості.

Цей тренінг реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Поділитися:

У Боратинській амбулаторії здійснює прийом виїзний флюрограф
09.05.2025 09:50
Шановні мешканці Боратинської громади! У Боратинській амбулаторії здійснює прийом виїзний флюрограф. Бажаючі мають змогу обстежитись за допомогою сучасного обладнання, на основі роботи з ШІ. …
Історія 19. «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Спогади — 80 років потому»
08.05.2025 19:55
Спогади Зай Ганни Матвіївни, 1939 року народження, дитини війни, жительки села Боратин «Народилася я у селі Лютина Сабиновського району Пряшівської області у тодішній Чехословаччині…
Історія 18. «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Спогади — 80 років потому»
08.05.2025 19:23
Спогади про Рубаху Андрія Антоновича (1914 – 2015 рр.), ветерана Другої світової війни, жителя села Баківці У травні 1941 року Андрія Антоновича разом із іншими баківчанами забрали…