«Ми нащадки козаків, у нас зберігся мужній дух боротьби»: інтерв’ю з Чемпіонкою світу з козацького двобою з Баєва

01.10.2024
12:00

Сьогодні в Україні відзначають День українського козацтва, яке стало символом національної гідності та відваги. Козаки завжди були готові відстояти свою землю від зовнішніх загроз. Вони боролися за незалежність та волю українського народу. Попри те, що козацтво залишилось на сторінках історії, їхні традиції продовжують жити серед нас.

Юна жителька з Баєва Алла Гаврилюк вже понад 10 років займається козацьким двобоєм – українським національним видом єдиноборства, що поєднує ударні техніки руками й ногами з технічними прийомами боротьби, а нещодавно вона вкотре стала Чемпіонкою світу з цього виду спорту. Нам вдалося поспілкуватися Аллою Гаврилюк та дізнатися більше про її кар’єрний шлях.

Алло, добрий день. Розкажіть, будь ласка, з чого почалась Ваша любов до цього виду спорту.

Мене надихнув до спорту тато ще у дитинстві. Він хотів, щоб я могла захистити себе коли його не буде поряд. Так я і почала займатися козацьким двобоєм, мені тоді було 6 років. Цей вид єдиноборства виділявся своїм націоналістичним спрямуванням, характером, універсальністю технік. Акцент у ньому зосереджується не лише на фізичних вправах, але й духовному розвитку, що робить його унікальним і актуальним.

У Вашій скарбничці багато перемог та досягнень. Якою перемогою пишаєтесь найбільше?

Це Чемпіонату Світу з козацької двобою 2023 року, який проходив у Німеччині. Тоді я здобула 2 золота у різних категоріях і була нагороджена двома поясами.

Нещодавно Ви вкотре стали Чемпіонкою Світу з козацького двобою. Поділіться, будь ласка, як Ви готувались до змагань.

Змагання проходили чеському місті Хомутов з 20 по 22 вересня цього року. Загалом приймало участь 1880 учасників з 33 країн світу. Я виступала в складі збірної України від волинського клуб BUSHIDO.

Готувалася я всі 11 років на тренуваннях. У мене щоразу так: коли дізнаюсь про змагання, то починаю викладатися на усі сили та тренуватись. Велика вдячність моєму тренеру Панасюку Олександру Олександровичу. Його вказівки допомагали мені під час двобоїв. Ну і, звичайно, мене мотивувало бажання не втратити титул Чемпіонки Світу.

На завершення Алла Гаврилюк додала:

Важливо продовжувати та розвивати традицію козацького двобою в Україні. Адже це про збереження культури, формування патріотизму, фізичний і моральний розвиток молоді, військовий приклад. Ми нащадки козаків і це наша історія, наш мужній дух боротьби.

Поділитися:

Як захиститися від теплового удару: поради від МОЗ
07.07.2025 15:17
З наближенням спеки важливо особливо уважно ставитися до свого здоров’я, а також піклуватися про найбільш уразливих близьких – дітей, людей старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання. Що…
Працівниці Боратинської сільської ради відвідали «СОС Дитяче Містечко» у Київській області
07.07.2025 12:26
3 липня працівниці служби у справах дітей та КУ «Центр надання соціальних послуг» Боратинської сільської ради побували з ознайомчим візитом в Дитячому містечку, яке знаходиться в Київській…
Вакансія: робітник на Боратинський спорткомплекс
07.07.2025 11:10
Потрібний робітник на Боратинський спорткомплекс. Обов’язки: догляд за футбольним полем (косіння, поливання трави), прибирання, виконання робіт з благоустрою. Щоб отримати детальну інформацію,…