Найактивніші читачі Боратинської громади

Книга навчає нас помічати прекрасне в нашому житті, спонукає творити, мислити, мріяти, любити, співчувати та переживати. Недарма ж народ так багато склав приказок та прислів'їв про її «Величність книгу».

До Всеукраїнського дня бібліотек, серед книгозбірень Боратинської громади проходив конкурс «Найактивніший читач». Давайте разом познайомимось з найбільшими любителями слова у нашій громаді.

Найактивнішою читачкою року бібліотеки с. Гірка Полонка стала Держай Богдана Анатоліївна, яка прочитала 187 книг протягом 2020-2024 рр. Любов до читання їй прищепили вчителі, але по-справжньому цю любов допоміг розкрити викладач зарубіжної літератури, коли пані Богдана навчалася в педагогічному коледжі.

Богдана Анатоліївна любить читати історичну, зарубіжну літературу, літературу українських письменників таких як: В. Шкляр, А. Кокотюха, С. Талан, Н. Фіалко, В. Мастєрова. Нещодавно прочитала книгу Анатолія Дімарова «І будуть люди», у якій 964 сторінки. Читачка розповідає, що раніше купляла книги, а коли прийшла в бібліотеку с. Гірка Полонка, то була вражена кількістю книг на полицях. У цьому році Богдана Анатоліївна прочитала 27 книг.

Найактивнішими читачами бібліотеки с. Лаврів стали Корука Тамара Петрівна та Гнатюк Анатолій Миколайович.

Тамара Петрівна полюбляє книги сучасних українських авторів, любить читати С. Талан, Н. Фіалко, В. Лиса, І. Карпа, Л. Дашвар, Н. Гуменюк та багато інших. Анатолій Миколайович читає книги про рідний край, історію, а також бере книги для своєї дружини Гнатюк Олександри.

Вже багато років поспіль однією з кращих читачок бібліотеки с. Боратин є Грицаєва Алла Ярославівна, яка працює старшою медичною сестрою в дитячому садочку «Сонечко». Читачка відвідувала бібліотеку дуже часто, але тепер через стан здоров’я бібліотекар Руслана Фурман обслуговує її по місцю роботи, щораз приносячи 4-6 книг. Алла Ярославівна любить читати українських та зарубіжних письменників.

З зарубіжних найбільше сподобались книги Сари Джіо, Агати Крісті, трилогія Бакмана «Ведмеже місто», Тесс Геррітсен, Гізер Морріс «Татуювальник Аушвіцу».

З українських письменників читає книги Н. Гуменюк, В. Лиса, А. Кокотюхи, С. Талан, Н. Фіалко. З останніх прочитаних особливо припала до душі книга Є. Кузнєцової «Спитайте Мієчку» про молоду жінку, яка повернулася з-за кордону до будинку свого дитинства, щоб вирішити, як будувати життя далі. Читачка дуже вдячна бібліотеці за великий вибір та вдалий підбір літератури.

У бібліотеці с. Баківці найактивнішою читачкою є Гапон Надія Данилівна.

«Подружилася з книгою ще у дитинстві, читала з четвертого класу. Усі діти йшли після уроків додому, а я у бібліотеку, яку майже всю перечитала. Якби мала змогу вчитися, а не заробляти гроші, щоб якось вижити у важкі післявоєнні роки, то була б бібліотекарем, або вчителем», – ділиться читачка.

Любов до книги пронесла крізь життя. Читає і нині. Оскільки Надія Данилівна вже в досить поважному віці – 84 роки, та й живе в с. Озеряни, то книги їй приносить бібліотекар. Полюбляє читати історичні романи. Ось уже 14 років є читачем бібліотеки с. Баківці. У цьому році прочитала до тридцяти книг, це менше ніж в минулому році, бо хворіла, та й лікарі забороняють, щоб не напружувала очі. Та незважаючи ні на що вона читає. Просто книги вибирає з більшим шрифтом.

Читання в родині Кащуків з села Промінь – це сімейна традиція. У цій родині всіх дітей з раннього дитинства навчають любити читання та цінувати книжку, адже книги для дітей – це розвиток і пізнання. Любов до читання у цій родині передається у спадок, бабуся Людмила доки жила в Промені часто відвідувала книгозбірню та захоплювалась українською класикою, мама Людмила теж з дитинства була активною читачкою бібліотеки і зараз прищеплює любов до книги своїм дітям. Найактивніше, ще з дошкільного віку, відвідує бібліотеку та читає дочка Людмила, але вона завжди приходить зі своїми братиками Тимуром та Павлом і сестричками Марією та Сашою. Казки і комікси, пригоди та дитячі детективи, книги за шкільною програмою – цьому надають перевагу юні користувачі бібліотеки.

У бібліотеці села Радомишль найактивнішою читачкою стала Оксана Кондратюк. Пані Оксана працює вчителькою української мови та літератури у місцевому ліцеї, дуже полюбляє читати книги. Найулюбленішими письменниками є: Світлана Талан, Олена Печорна, Сара Джіо. Оксана Петрівна бере книги не тільки для себе, любов до читання вона прививає і своїм рідним.

Найактивнішим читачем року бібліотеки села Коршовець стала Макарук Людмила Дмитрівна. Вона любить читати книги різного жанру українських та зарубіжних письменників, історичні, пригодницькі, фантастичні твори. Навіть проживаючи в іншому населеному пункті, Людмила Дмитрівна знаходить час щоб відвідати бібліотеку.

Найактивнішою читачкою бібліотеки с. Ратнів стала Мураш Галина Іванівна. Читає історичні романи, життєві оповідання про любов, долі людей, про вічне кохання і непереборне бажання жити. Є користувачкою бібліотеки з 1985 року. Найактивніша наймолодша читачка бібліотеки Ващенко Марія читає багато книг зі шкільної програми, любить читати про пригоди, подорожі, дружбу та добро.

Постійною активною читачкою бібліотеки с. Городище є Корука Олена Володимирівна. Любить читати жіночі романи, цікавиться періодичною пресою.

Поділитися:

Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…