Не підходь! Що робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Знання правил поводження з вибухонебезпечними предметами є важливою галуззю знань з основ безпеки життєдіяльності, а в Україні, під час воєнного стану ці знання є беззастережною необхідністю, адже в будь-який момент вони можуть врятувати життя людини. Попри поширене хибне уявлення, мінна небезпека існує не лише в зонах бойових зіткнень, а й далеко поза їхніми межами.

Активація замінувань відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
  2. Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
  3. Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
  4. Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
  5. Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
  6. Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

  1. Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
  2. Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
  3. Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
  4. Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
  5. Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 і 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
  6. По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вжийте заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи або спеціальні служби.

Для власників бізнесу та працівників сфери громадського транспорту

Просимо інформувати відвідувачів про правила протимінної безпеки шляхом відтворення аудіовізуальних матеріалів на ваших носіях. Фото- та відеоматеріали, розроблені Мінреінтеграції спільно з сертифікованим оператором протимінної діяльності «Філія The Mines Advisory Group в Україні», є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1uRVyIo49HVIQMshsDa3G4GM_QCAS9ndN

Поділитися:

У Промені відбулися змагання зі спортивного орієнтування серед учнів ліцеїв та гімназій Боратинської громади
28.11.2024 12:23
На околицях села Промінь відбулися змагання зі спортивного орієнтування «Пліч-о-пліч» Всеукраїнські шкільні ліги серед юнаків і дівчат 5–9 класів ліцеїв та гімназій Боратинської громади. У…
Як забезпечити стійкий зв’язок під час відключень електроенергії до 72 годин
28.11.2024 11:33
В умовах надзвичайних ситуацій та можливих перебоїв в енергопостачанні особливо важливо залишатись на зв’язку з рідними, близькими, а також забезпечити безперервний робочий, навчальний процес кожного…
Знижки чи пастка? Як уникнути шахраїв під час Чорної пʼятниці
27.11.2024 15:03
Чорна п’ятниця — час не тільки великих розпродажів, але й високої активності шахраїв. Вони користуються попитом на вигідні пропозиції, розраховуючи на те, що люди можуть не перевіряти надійність…