Горіння сухої трави призводить до пожеж, руйнує ґрунтовий покрив та знищує цілі екосистеми, частиною яких є безліч рослин, тварин та мікроорганізмів. Це не лише шкідливо для здоров’я та довкілля, а й незаконно!
Нагадуємо, що за спалювання сухої трави і листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 гривень.
Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.
Що ж робити з зеленими залишками?
Компостувати. Ця практика має чимало позитивних наслідків для громад та довкілля.
По-перше, компостування зменшує обсяг відходів, що потрапляють на сміттєзвалища. В середньому до 50% побутового сміття – це органічні відходи, які можуть бути перероблені в корисний компост, зменшуючи навантаження на звалища та скорочуючи потребу у створенні нових полігонів.
По-друге, компостування покращує якість ґрунтів та підтримує екосистеми. Отриманий компост збагачує землю поживними речовинами, підвищує її родючість, сприяє утриманню вологи, зменшує ерозію та необхідність у хімічних добривах, що позитивно впливає на довкілля.
По-третє, компостування допомагає скоротити викиди парникових газів. Розкладання органіки на полігонах створює метан – потужний парниковий газ. Натомість контрольоване компостування значно зменшує ці викиди та сприяє боротьбі зі змінами клімату.
Будьте відповідальними: не спалюйте сухі залишки рослин, а обирайте екологічні альтернативи!