Хоча весняне тепло ще дуже нестабільне, в Україні почастішали випадки укусів кліщів. Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень. Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме. Найнебезпечніше, що вони можуть бути носіями багатьох захворювань.
Як знизити ризик укусу кліща?
- Якщо плануєте прогулянку у місці, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.
- На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч.
- Оберіть і застосовуйте репеленти – засоби, що відлякують комах. Обов’язково дотримуйтеся інструкції з використання та періодично поновлюйте захист.
- Кожні дві години оглядайте себе та своїх близьких.
- Більш ретельний огляд під хорошим освітленням слід провести й після повернення додому.
Якщо кліщ уже присмоктався, то передусім, НЕ заливайте кліща спиртом, олією та іншими речовинами. Його потрібно якомога швидше витягнути. Для цього ви можете звернутися у травмпункт. Проте, якщо поблизу немає лікаря – зробіть це самостійно. Для цього можна використовувати спеціальний пінцет, що продається в аптеках чи відділах зоотоварів.
Після видалення кліща місце укусу потрібно обробити антисептиком, а руки – вимити з милом. Якщо кліщ пробув на тілі понад 36 годин – зверніться до медиків, щоби здійснити постконтактну профілактику хвороби Лайма. Для цього знадобиться антибіотик, який призначає лише лікар. Спостерігайте за своїм станом ще кілька тижнів після укусу: якщо у вас підвищиться температура чи з’являться почервоніння на шкірі – негайно зверніться до лікаря.
Детальніше на сайті Міністерства охорони здоров’я.