17 січня відбулася підсумкова зустріч учасників проєкту «Менторська підтримка для сільських вчителів», який тривав з серпня 2022 року у Боратинській громаді за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства («Eastern Partnership Civil Society Fellowship»).
В рамках даного проєкту вчителі Боратинскьої громади брали участь у різноманітних формах професійної взаємодії, підвищуючи власну кваліфікацію. Слід сказати, що програма включала не лише педагогічний компонент, вчителі мали можливість поспілкуватись з психологинею, менторкою та фасилітаторкою Анною Уваровою, яка впродовж трьох днів навчала учасників проєкту лідерству, принципам командної роботи, знайомила з організацією менторської програми та допомагала формувати власні цілі, яких мають досягнути вчителі до закінчення проєкту.
Завдяки програмі вчителі Боратинської громади змогли розширити не лише особистісні горизонти. Одним з етапів проєкту стало знайомство з освітньою системою Польщі. Про її особливості у форматі онлайн-вебінару вчителям розповіла Яна Цапук ˗ голова ГО «Фундація розвитку сільської молоді», засновниця мовної школи «МОWА», аспірантка Університету гуманітарних та природничих наук ім. Яна Длугоша в місті Ченстохово. Для працівників освіти ця тема виявилась напрочуд актуальною, адже через війну тисячі українських дітей навчаються у школах Польщі.
Між іншим, сільські освітяни переймали не лише іноземний досвід, а й знайомилися з напрацюваннями співвітчизників. Вчителі нашої громади відвідали Нововолинський ліцей № 6, де ознайомилася з досвідом впровадження реформи НУШ у пілотних 5-х класах. Також заступники директорів та керівники методичних об'єднань Боратинської громади побували у ліцеях № 1, 8, щоб побачити, як працює STEAM-лабораторія та клас Smartkids, а також ознайомитися з роботою класів, які працюють у рамках проєктів «Розумники» та «Інтелект України».
Важливим етапом проєкту став тренінг на тему «Емоційні гойдалки під час війни». Про особливості боротьби з цим негативним явищем розповіла психологиня Марина Іслам.
Кожен завершений етап навчання вчителі підсумовували шляхом проведення рефлексій (метод самоаналізу), для яких був обраний формат онлайн-зустрічей.
На підсумковій зустрічі учасники пригадали усі етапи проєкту та поділилися враженнями про навчальний компонент. Також вчителі напрацювали рекомендації та висловили побажання для наступних проєктів.
«Участь у проєкті ˗ інноваційний підхід у сприянні професійному розвитку педагога, координації діяльності професійних спільнот педагогів, надання консультативної допомоги з широкого кола освітянських питань і психологічної підтримки вчителя. На тренінгах ми отримали дуже хорошу теоретичну базу, а також ефективний інструментарій для самооцінювання та самопізнання», ˗ каже учасниця проекту, методист відділу освіти Боратинської громади Оксана Врублевська.
На завершення програми учасники отримали сертифікати про участь у проєкті, а кожен навчальний заклад отримав у подарунок по декілька примірників корисної сучасної літератури з особистісного розвитку.