Паління сухостою: «бо є Люди, а є людиська»

Кожного року Україна в цілому та Волинь зокрема бореться з проблемою паління сухостою, винятком не став і 2020 рік. «Лише у період з 23 до 29 березня співробітники підрозділів пожежно-рятувальної служби Волинської області ліквідували 141 пожежу, здійснили 4 виїзди для проведення аварійно-рятувальних робіт. Внаслідок пожеж 1 людина загинула та 1 людина травмована» – повідомляють на офіційному сайті ДСНС України у Волинській області.

Випадки підпалів фіксують і на території Боратинської громади. Чому ж наші співгромадяни нищать навколишнє середовище, шкодячи здоров’ю своїх односельців та рідних? Щоб знайти відповіді на подібні питання, прабабуся автора, як правило, казала: «бо є Люди, а є людиська» і «то все не від великого розуму»…

Ми намагалися пояснити це невігластво з раціональної точки зору, шукаючи різні позиції та аргументи, однак, зібравши «весь асортимент думок», доводиться визнати, що прабабуся таки була права – «бо є Люди, а є людиська»…

З «людиськами» треба діяти згідно законів, але й закони та процедури у цій сфері варто доопрацьовувати, вводячи вищі міри покарання та реальні механізми притягнення винних до відповідальності. А в цій публікації більше хочеться згадувати про Людей. Адже не всім байдуже у якій громаді вони житимуть. Так, багато мешканців громади фіксують випадки порушення закону, оперативно повідомляючи до відповідних служб та поширюючи інформацію у соціальних мережах. Щоб вберегти село від поширення вогню на найближчі будинки, поки спеціалісти рятувальної служби у дорозі і змушені працювати майже безперервно, деякі мешканці вимушені самотужки гасити полум’я. До прикладу, так на ситуацію кілька днів тому зреагували жителі Баєва Богдан Торбик, Богдан Кравченко та Микола Гніровський. Після приїзду відповідних служб та локалізувавши пожежу, чоловіки, через соціальні мережі, звернулися до жителів громади із закликом осуджувати подібні дії невідомих винуватців.

підпали

Інший приклад – кілька днів тому, до однієї із садиб жителів нашої громади, зі сторони болота, прибігли обгорілі зайченята. Батькам складно було пояснити дітям ганебні вчинки дорослих, однак сім’я відігріла тремтячих тварин і відпустила на природу, але чи довго вони там проживуть – невідомо, «бо є Люди, а є людиська»…

Служба порятунку закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті та не провокувати пожежі у природних екосистемах.
Будьте обережні з вогнем у побуті, не спалюйте сміття та рослинні залишки на присадибних ділянках та відкритих територіях.
Дотримуйтеся вимог безпеки при виявленні підозрілих металевих предметів під час земляних робіт: не зачіпайте їх, позначте місця виявлення та повідомте про знахідку рятувальників або органи місцевої влади.
В умовах оголошеного карантину по можливості залишайтеся удома, обмежте перебування у людних місцях та не виходьте без потреби на вулицю.

Якщо ви бачите пожежу – телефонуйте «101».
Якщо зафіксували особу, яка здійснила підпал – телефонуйте «102».

Поділитися:
Боратинська громада долучилася до Діалогового заходу в рамках проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України: Волинь в дії»
03.07.2024 13:11
Минулого тижня у Луцьку Волинське регіональне відділення Асоціації міст України провело Діалоговий захід за результатами та в межах проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України:…
Як діяти, якщо стався тепловий удар: поради від МОЗ
03.07.2024 12:35
Попри прохолодну погоду в останні дні, зовсім скоро спека повернеться. А тому зараз важливо уважно ставитися до власного здоров’я, а також – до здоров’я близьких. Особливо це стосується дітей,…
Е-карта послуг в громадах для ветеранів війни
03.07.2024 09:32
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна…