Щовесни з настанням сухої погоди зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Вогонь може вийти з-під контролю, особливо при сильних поривах вітру. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. При спалюванні сухої трави гинуть рослини, що призводить до втрати родючості ґрунту. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
Відповідно до Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, прибудинкова територія повинна постійно утримуватися в чистоті, систематично очищатися від сміття, тари, опалого листя. Спалювання всіх видів відходів на даній території домоволодінь і в сміттєзбірниках забороняється.
Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 10.04.2006 № 105, на об’єктах благоустрою зеленого господарства, зокрема забороняється:
- вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;
- спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки.
Тож нагадуємо, що самовільне спалювання сухої рослинності — поза законом!