У морози, як правило, зростає кількість пожеж, пов’язаних саме з порушенням правил користування та несправністю пічного опалення. Найчастіше пожежі виникають через перегрів та при тривалій експлуатації печей, що влаштовані з порушеннями, як самої печі, так і димарів.
Рятувальники нагадують про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки:
– не допускати перегріву печей, слідкувати, щоб не було в стінах печей і димарів тріщин та своєчасно їх ремонтувати;
– на підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 см;
– не користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами, приставляти ліжка або вішати на нагріті поверхні ковдри, сушити дрова, залишати прилади, що топляться, без нагляду, доручати слідкувати за розпалюванням печей дітям.Зверніть увагу – доручати роботу щодо влаштування чи ремонту печей необхідно спеціалісту, який повинен знати державні будівельні норми для приладів опалення, вентиляції. Трусити сажу необхідно не менше трьох разів на рік, зокрема, і перед початком опалювального сезону. Знайте, що саморобні і несправні електрообігрівачі також нерідко стають причиною пожеж. Тож, дотримуйтесь правил пожежної безпеки при користуванні приладами опалення.
При виникненні пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам’ятайте, лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!
Інформація надана Луцьким міськрайонним відділом Управління ДСНС України у Волинській області
територіальна громада Луцького району Волинської області офіційний сайт