Поліцейські офіцери закликають не палити шин у Великодню ніч

У багатьох селах нашої громади зберігся звичай: у ніч із суботи на неділю у селах масово палять Великодні вогні. Люди бережуть цей звичай ще з тих часів, коли подібні заходи були заборонені, як власне, й освячення паски, поливання водою, у селах збиралися й у Великодню суботу розпалювали величезну ватру. Раніше для цього заздалегідь готували дрова - кожен господар мав щось дати з двору на вогонь, непотрібний домашній реманент, що добре горить, чи дрова, також тягали з лісу сушняк… А в останнє десятиліття замість цього спалюють автомобільні шини.

Екологи неодноразово застерігали щодо пагубності таких дій. При спалюванні шин у повітря надходять бензол, ксилол, стирол, толуол, а так само сполуки хлору, сірки і азоту, оксиди металів. Токсини, які звільняються при розкладанні шин, навмисному спалюванні або випадкових пожежах дуже забруднюють воду, повітря і ґрунт.

Про недоцільність паління Великодніх вогнів кажуть і правоохоронці, особливо небезпечними такі дії є в умовах воєнного стану:

«Нагадуємо, що у пасхальну ніч на території Волинської області, зокрема і Боратинської громади, діятиме комендантська година. Громадянам буде дозволено відвідання культових споруд для освячення великодніх кошиків. Будь-яке інше безпідставне перебування на вулицях та в громадських місцях вважатиметься порушенням комендантської години, винні притягуватимуться до адміністративної відповідальності відповідно до чинного законодавства - пояснюють поліцейські офіцери громади.

Закликаємо мешканців громади не здійснювати обрядів паління вогнищ у Великодню ніч. Такі дії можуть призвести до виникнення стихійних пожеж, становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни. Просимо громадян дотримуватись правил воєнного стану і бути максимально пильними».

Поділитися:
Ігор Столярук
У боях за Україну загинув захисник з Гіркої Полонки Ігор Столярук
08.08.2022 15:54
Війна обірвала життя повного сил, звитяжного, мужнього й відданого своїй Батьківщині та своєму народові Воїна. На фронті загинув житель села Гірка Полонка Ігор Столярук. Молодший сержант, який…
АКТЕД
ВПО, які живуть у Боратинській громаді, зможуть отримати допомогу від організації ACTED
08.08.2022 14:59
Внутрішньо переміщені особи, які живуть у Боратинській громаді, зможуть отримати фінансову допомогу від французької організації ACTED. Розмір грошової допомоги складає 2220 грн. на місяць для…
Менторська програма
Для вчителів Боратинської громади організували менторську програму (ФОТО)
08.08.2022 11:55
У Боратинській громаді розпочалася реалізація проєкту «Менторська підтримка для сільських вчителів», який впроваджується за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів…