Пожежонебезпечно: закликають не палити суху траву

06.08.2019
00:00

Суха трава

У розпал літа та збирання врожаю все частіше фіксують випадки спалювання сухої трави або стерні. Рятувальники та еко-активісти застерігають дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Не слід випалювати суху траву, стерню та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Спалювання сухої рослинності може спричинити руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню.

Також варто знати та пам’ятати, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та у складних випадках і кримінальна відповідальність. Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн. до 8500 грн., або обмеження волі на строк від двох до п’яти років.

У разі виявлення неправомірної поведінки або пожежі просимо негайно повідомити про це, звернувшись до аварійно-рятувальної служби (101) та поліції (102).

Поділитися:

Команда Боратинської громади завершила перший навчальний модуль в межах проєкту «Школа участі та взаємодії»
01.07.2025 17:30
27—28 червня у місті Рівне пройшов перший навчальний модуль в межах проєкту «Школа участі та взаємодії», який реалізовує ГО «Волинський інститут права». Команда Боратинської громади, до складу…
Вчасно подані показання газового лічильника – точні нарахування в платіжках
01.07.2025 14:46
Кожен споживач повинен щомісяця з 1 по 5 число зняти фактичні показання лічильника газу та передати їх зручним способом. Від вчасної передачі показань залежить коректне нарахування за природний газ. …
Підсумки Тижня Дитячого Гарту
01.07.2025 12:15
Тиждень Дитячого Гарту, що проходив у Боратинській громаді, став справжнім святом патріотизму, творчості та єдності. Щодня наймолодші мешканці громади брали участь у пізнавальних, культурних і…