Престольне свято у Рованцях: Свято-Пантелеймонівському храму – 120 років

Рованцівський храм ювілей 3

Сьогодні, 9 серпня, у день Великомученика і Цілителя Пантелеймона храмове свято відзначають жителі села Рованці.

Святий великомученик Пантелеймон, що означає по-грецькому «всемилостивий», жив у III столітті в Нікомідії. Юнак був відомим лікарем та зцілював важкі недуги. Йому навіть приписували чаклунство, а за те, що він прославляв Христа, імператор Максиміан піддав Пантелеймона тортурам. Святий Пантелеймон помер 9 серпня 305 року (н. ст.) в Нікомідії. Частина його мощей була перенесена у монастир на гору Афон, де вони зберігаються й до цього часу.

Через багато років на честь прославленого цілителя збудували багато церков, в тому числі і на Рованцях. Цьогоріч тутешній храм відзначає 120-річчя, а чудотворна ікона Святого Пантелеймона – 125-річчя.

Свято-Пантелеймонівський храм має цікаву історію. Спочатку він був дерев’яним і стояв на іншому пагорбі. Першим священиком був греко-католик Степан Боруцький. Але одного дня церкву знищив вогонь. Згоріло все, лишилася тільки маленька частина дзвона з зображенням образа. І громада вирішила збудувати нову церкву – цегляну. Несплавлений уламок дзвона разом з іконою люди вмурували в стіну над входом. Службу в новозбудованій церкві очолив настоятель Гнідаво-Черницької парафії Петро Огибовський. Він також керував духовними школами, одна з яких знаходилася на території церкви. Нова церква мала підземні ходи, які з’єднували її з храмом Іоана Богослова, що стояла на території замку Любарта, і з храмом Успіння Пресвятої Богородиці в селі Новостав.

Рованцівський храм ювілей 4

В усі часи люди йшли на прощу до чудотворного образа святого Пантелеймона, адже він справді творить дива. Настоятель храму протоієрей Сергій Коць каже: «Люди звертаються до ікони з різними потребами і проханнями. Кому добре – хочуть подякувати Богові за ласку. Кому зле – просять звільнити від духовних чи тілесних страждань або дати сили, аби витримати тягар життєвого хреста.

Я особисто неодноразово був свідком чудотворних зцілень. До нас приходили люди із онкозахворюваннями або іншими тяжкими недугами. Звернувшись із щирою молитвою і вірою, усі вони знаходили спасіння. Сподіваємося, святий образ Великомученика і Цілителя Пантелеймона і надалі повсякчас буде нашим хранителем та даруватиме добрі звістки».

Поділитися:

Спільні зусилля для важливої справи: у Мстишинській гімназії організували благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ!
25.11.2024 19:10
Уже вкотре Мстишинська гімназія долучається до збору допомоги нашим захисникам. 22 жовтня учні 6 класу та їх батьки провели благодійний ярмарок «Яблучні смаколики на допомогу ЗСУ». Соковиті…
Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…