Сьогодні, 9 серпня, у день Великомученика і Цілителя Пантелеймона храмове свято відзначають жителі села Рованці.
Святий великомученик Пантелеймон, що означає по-грецькому «всемилостивий», жив у III столітті в Нікомідії. Юнак був відомим лікарем та зцілював важкі недуги. Йому навіть приписували чаклунство, а за те, що він прославляв Христа, імператор Максиміан піддав Пантелеймона тортурам. Святий Пантелеймон помер 9 серпня 305 року (н. ст.) в Нікомідії. Частина його мощей була перенесена у монастир на гору Афон, де вони зберігаються й до цього часу.
Через багато років на честь прославленого цілителя збудували багато церков, в тому числі і на Рованцях. Цьогоріч тутешній храм відзначає 120-річчя, а чудотворна ікона Святого Пантелеймона – 125-річчя.
Свято-Пантелеймонівський храм має цікаву історію. Спочатку він був дерев’яним і стояв на іншому пагорбі. Першим священиком був греко-католик Степан Боруцький. Але одного дня церкву знищив вогонь. Згоріло все, лишилася тільки маленька частина дзвона з зображенням образа. І громада вирішила збудувати нову церкву – цегляну. Несплавлений уламок дзвона разом з іконою люди вмурували в стіну над входом. Службу в новозбудованій церкві очолив настоятель Гнідаво-Черницької парафії Петро Огибовський. Він також керував духовними школами, одна з яких знаходилася на території церкви. Нова церква мала підземні ходи, які з’єднували її з храмом Іоана Богослова, що стояла на території замку Любарта, і з храмом Успіння Пресвятої Богородиці в селі Новостав.
В усі часи люди йшли на прощу до чудотворного образа святого Пантелеймона, адже він справді творить дива. Настоятель храму протоієрей Сергій Коць каже: «Люди звертаються до ікони з різними потребами і проханнями. Кому добре – хочуть подякувати Богові за ласку. Кому зле – просять звільнити від духовних чи тілесних страждань або дати сили, аби витримати тягар життєвого хреста.Я особисто неодноразово був свідком чудотворних зцілень. До нас приходили люди із онкозахворюваннями або іншими тяжкими недугами. Звернувшись із щирою молитвою і вірою, усі вони знаходили спасіння. Сподіваємося, святий образ Великомученика і Цілителя Пантелеймона і надалі повсякчас буде нашим хранителем та даруватиме добрі звістки».
територіальна громада Луцького району Волинської області офіційний сайт