Прищеплювати любов до книг треба змалку

Ще Василь Сухомлинський казав: “Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне і емоційне вдосконалення”.

Виховання дітей є одним із завдань у школі. І тільки через книгу можна сформувати в учнів глибокі знання та далекий світогляд – переконана бібліотекар ЗОШ с.Рованці Руслана Літковець.

Однак, якщо більшість дорослих розуміють переваги читання, то у дітей спочатку потрібно сформувати відповідну звичку. При цьому важливо прищепити любов до книг ненав’язливо – користь від читання з-під палиці не дуже велика.

Пропонуємо кілька порад для батьків, як це зробити.

У своїй оселі тримайте книги

Важлива наявність книг у середовищі, що оточує дитину. Навіть якщо зараз малюк не тягнеться до книги на полиці, то в певний момент потягнеться.

Показуйте особистий приклад

Якщо ви самі не відходите від гаджетів, який приклад має взяти дитина? Читайте паперові книги, щоб дитина бачила це і формувала власну звичку.

Читайте дитині вголос перед сном

Заведіть таку вечірню традицію. Це не лише об’єднує, налаштовує на приємні сновидіння і позитивно впливає на розвиток.

Обговорюйте прочитане

Діліться своєю думкою про вчинки героїв книги, придумайте альтернативну кінцівку, поставте дитині питання, розіграйте сценку, влаштуйте сімейну вікторину, виліпіть з пластиліну персонажів або намалюйте емоції, які викликала книга.

З’ясуйте інтереси дитини

Ви можете купувати безліч книг, які вам здаються цікавими, і журитися, що ваш нащадок як і раніше не виявляє до них належної уваги. З’ясуйте, що цікаве вашій дитині.

Встановіть щоденну норму

Дітям важлива визначеність і передбачуваність. Визначте кількість сторінок, яку дитина повинна читати щодня, і внесіть читання в розпорядок дня нарівні з чищенням зубів.

Відвідуйте книгарні
Дайте можливість дитині зробити вибір і зробити покупку самостійно. Якщо необхідно, допоможіть. Але нехай це буде її вибір.

Обзаведіться аксесуарами
Красива закладинка або ліхтарик для читання цілком можуть зіграти вирішальну роль у формуванні корисної звички.

Розповідайте
Вживайте під час повсякденних розмов фрази на кшталт “колись я читала, що…”, “коли я був маленьким, у мене була книжка про…”, “мій улюблений письменник…”. Розповідайте про книги, згадуйте, що ви читали в дитинстві, які книги подобаються дітям у всьому світі, згадуйте смішні історії, пов’язані з книгами.

Гарних подорожей у світ книг!

Поділитися:

Спільні зусилля для важливої справи: у Мстишинській гімназії організували благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ!
25.11.2024 19:10
Уже вкотре Мстишинська гімназія долучається до збору допомоги нашим захисникам. 22 жовтня учні 6 класу та їх батьки провели благодійний ярмарок «Яблучні смаколики на допомогу ЗСУ». Соковиті…
Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…