Реабілітаційний комплекс «Агапе» святкує третю річницю

Річниця Агапе 1

Реабілітаційний комплекс «Агапе», що знаходиться у селі Боратин, святкує третю річницю. Про це повідомляють на офіційній сторінці реабілітаційного комплексу у Facebook. Вже три роки центр служить людям з особливими потребами та допомагає їм боротися за життя.

«Все почалося з мрії…». Так говорить подружжя Больчуків про будівництво Реабілітаційного комплексу «Агапе». До слова, тривало воно 4 роки. Хоча проводити реабілітацію для людей із інвалідністю почали задовго до того. Спершу, в 2007-у році, для цього мали тільки невеличкий кабінет, потім трішки більший.

Коли ж у Сергія зародилася ідея створити цілий комплекс, навіть найближчі люди дивилися на нього, як на безнадійного мрійника. Зрештою, мріяти ніхто не забороняє. То й хай собі! Бо ж ризикнути збудувати в Україні щось на кшталт реабілітаційних комплексів, що працюють за кордоном, не маючи потужного бізнесу чи підтримки з боку держави – здавалося неможливим. Нині, зізнається Сергій, приємно бачити результат тих зусиль. Однак, за цей час траплялося різне:

«Коли роками будуєш, вкладаєш і тільки віддаєш, а ніякого результату немає – це втомлює. Приходить момент, коли стаєш настільки виснаженим, що починаєш вагатися, чи варто було щось розпочинати, зважувати витрачені зусилля і результат. Але ось ми вже відсвяткували третю річницю. За цей час до нас звернулися більше 500 людей із усієї України. І це чудово бачити змінені долі: в одних людей піднялись руки і засвітилися очі, з’явилася посмішка на вустах, інші – пройшли реабілітацію, навчилися самостійно жити чи навіть одружилися, будучи паралізованими».

Найбільше ж, що вражає і тішить подружжя Больчуків – це команда, адже один ніколи не досягне тих речей, які можна досягнути спільно. Кажуть, що усі працівники – Божий коштовний багатогранний подарунок. За кожним із них – своя історія і кожен, немов деталь у складному механізмі. Хай невеличка, але настільки важлива, що без неї не можна обійтися.

Коли в 2005 році розпочинали роботу з людьми з інвалідністю, команда налічувала лишень дві особи – Сергія та Наталку. Через кілька років – уже 15. На момент відкриття Реабілітаційного центру – близько 30. І ось за 3 роки вона зросла до 53 працівників.

До речі, один із Божих подарунків – директор реабілітаційного відділення РК «Агапе» та фізичний терапевт Світлана Гусєва. Українці часто мріють про те, щоб виїхати за кордон. Мовляв, там і можливостей більше і кошти заробити легше. Однак, це – не про неї. Кілька років тому дівчина закінчила спеціалізоване навчання в Oklahoma Tulsa Community College, США. По тому ще рік трудилася за океаном.

«Я знала, поки працювала в Сполучених Штатах, що мені з того більш комфортного і забезпеченого життя буде важко повертатися, – каже вона. – Але 3 роки готувала себе до цього. Пам’ятала, що моя ціль – можливість знову допомагати людям в Україні».

Особливо тішать Світлану та інших реабілітологів перемоги й досягнення в реабілітації пацієнтів. Коли хтось приїжджає до комплексу з фізичними труднощами внаслідок травм і хвороб, а їде додому – з відновленими навичками або й на власних ногах, здатний самостійно адаптуватися до інших умов у своєму житті і знову відчути себе повноцінною частиною суспільства.

«На мою думку, любов – це коли ми робимо те, що потрібне людям, що їм болить. Наш комплекс називається «Агапе», що означає БОЖА безумовна любов. І я мрію, щоб ми на найвищому рівні всією командою і надалі відповідали цій назві», – підсумовує Сергій Больчук.

І продовжує мріяти… Каже, нині є величезна потреба в розширенні Реабілітаційного комплексу. За професією чоловік – будівельник, тому добре розуміє, що для перспективи розвитку потрібен простір. А відтак – ще кілька земельних ділянок. З одного боку, аби мати можливість побудувати додаткові кімнати для проживання, реабілітаційний басейн та спортзал, посадити більше дерев, облаштувати доріжки, встановити гарні вуличні ліхтарі та лавочки. Та навіть зробити невеличкий ставочок, де можна було б рибку ловити. З іншого ж боку, багато батьків просять розпочати працю з дітками, відкрити дитяче відділення реабілітації.

Сергій і Наталя Больчуки знають, що всі ці плани та мрії складно реалізувати. Передусім, фінансово. І попри все переконані – Бог має свій шлях і, якщо на те є Його Воля, проведе та в усьому допоможе.

«В Біблії є слова, що Бог може зробити набагато більше, аніж ми думаємо, мріємо і уявляємо. Тож, ми довіряємо все Йому», – кажуть Сергій та Наталя.

Ми щиро вітаємо колектив реабілітаційного центру «Агапе» із річницею професійної діяльності. Натхнення Вам і творчих успіхів у Вашій благородній справі, нехай усе зроблене добро вертається сторицею!

Поділитися:

Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…