Роз’яснення щодо виплати пільг та субсидій

Монетизація пільг та субсидій
З 1 жовтня 2019 року згідно з рішенням Уряду змінено механізм надання пільг на житлово-комунальні послуги, зокрема, усі пільги та субсидії монетизовані. Наразі є дві форми монетизації: готівкова (коли кошти перераховуються безпосередньо споживачу і він самостійно оплачує послуги) і безготівкова (коли кошти перераховуються на індивідуальний обліковий запис споживача в Ощадбанку і саме Ощадбанк за відомостями надавачів послуг перераховує у комунальні підприємства на ім’я споживача субсидію та пільгу). Тобто, в обох випадках кошти чітко прив’язані до конкретної людини. Лише у разі готівкової форми особа самостійно сплачує за весь обсяг спожитих послуг (і частку пільги чи субсидії, і частку платежу понад норму), а у разі безготівкової – з її облікового запису в Ощадбанку пільгові та субсидійні кошти перераховує банк, а все, що понад норму – особа доплачує самостійно.

Реєстрація в особистому кабінеті на сайті Ощадбанку
Відтепер отримувачі пільг та субсидій можуть самостійно слідкувати за рухом своїх коштів, зареєструвавшись в особистому кабінеті на сайті Ощадбанку. Слід пам’ятати та розуміти, що зарахування пільги не залежить від реєстрації у цьому кабінеті. Це дозволить відслідковувати рух ваших коштів, які за будь-яких обставин будуть перераховуватися на ці персональні облікові записи. Детальніше про процедуру реєстрації в особистому кабінеті на сайті Ощадбанку у роз’ясненні.

Роз’яснення щодо оплати житлово-комунальних послуг у разі наявності субсидії у безготівковій формі

Переведення пільг у готівкову форму
Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.2017 № 2189-УІІІ «Про житлово-комунальні послуги» пільги надаються у грошовій формі. Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма). Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

Відповідну заяву мешканці Боратинської громади можуть подати у Центрі надання адміністративних послуг – с. Боратин, вул. Центральна, 15, віддалені робочі місця – с. Промінь, вул. Миру, 11; с. Баїв, вул. Перемоги, 37.

Платіж за послугу нараховується у повному обсязі без врахування знижки, яка надається пільговику. У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі)

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки не нарахування окремим особам суми пільг за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

Інформація надана Управлінням соціального захисту населення Луцької РДА Волинської області

Поділитися:
Юні туристи Боратинської громади - призери зльоту гуртківців Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства
27.09.2023 10:09
Цими вихідними юні туристи нашої громади, незважаючи на проливний дощ напередодні, взяли активну участь у зльоті гуртківців Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання,…
У Боратині відбулася багатостороння зустріч у рамках проєкту Better Care від ЮНІСЕФ
26.09.2023 15:42
У рамках запровадження підходу Better Care та реалізації в області Програми формування системи кращого догляду для дітей, підтримки сімей та зміцнення спроможності Боратинської громади у виконанні…
Як внутрішньо переміщеним особам зареєструватися у центрі зайнятості?
26.09.2023 15:19
Як внутрішньо переміщеним особам зареєструватися у центрі зайнятості? Найперше потрібно розуміти, що звертаючись до центру зайнятості, можна не лише отримати роботу, професію, підвищити…