Рятувальники закликають не провокувати пожежі в екосистемах!

Попри заборону, весною в Україні розпочинається сезон спалювання сухої трави. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці такі дії завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини та можуть спричинити масові пожежі.

Щодня рятувальники ліквідовують десятки пожеж сухої рослинності, спричинених необачністю або навмисним спалюванням сухостою. Через недбалість громадян знищуються гектари природи, гинуть тварини, небезпека загрожує житловим будинкам, а інколи навіть і людям.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності та сміття загрожують штрафи та кримінальна відповідальність!

Поділитися:

Вакансії: тракторист та робітники з благоустрою на КП «Боратин»
28.04.2025 16:38
Комунальне підприємство «Боратин» запрошує на роботу тракториста та робітників з благоустрою. За детальною інформацією звертайтесь за телефоном +380995323124 або особисто за адресою: с. Боратин,…
Що робити постраждалим від дискримінації за ознакою статі?
28.04.2025 16:05
Дискримінація за ознакою статі — ситуація, за якої особа та/або група осіб за ознаками статі, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або…
Батьки учнів Радомишльського ліцею поспілкувалися з фахівцями про виховання, безпеку та відповідальність дітей
28.04.2025 15:04
Представник служби у справах дітей Боратинської сільської ради спільно з інспектором ювенальної провенції Луцького районного управління поліції та поліцейським офіцером громади провели зустріч з…