Рятувальники закликають не провокувати пожежі в екосистемах!

20.03.2025
17:47

Попри заборону, весною в Україні розпочинається сезон спалювання сухої трави. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці такі дії завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини та можуть спричинити масові пожежі.

Щодня рятувальники ліквідовують десятки пожеж сухої рослинності, спричинених необачністю або навмисним спалюванням сухостою. Через недбалість громадян знищуються гектари природи, гинуть тварини, небезпека загрожує житловим будинкам, а інколи навіть і людям.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності та сміття загрожують штрафи та кримінальна відповідальність!

Поділитися:

Отримуйте рахунки за розподіл газу онлайн – нові можливості від «Газмережі»
11.07.2025 09:36
Волинська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» інформує про зручний спосіб отримання електронних квитанцій за розподіл природного газу. Відтепер можна швидко та без черг завантажити рахунок за…
Національна соціальна сервісна служба України інформує про зміни у процедурі виплат соціальної допомоги
11.07.2025 08:39
З 1 липня 2025 року, Пенсійний фонд України (ПФУ) починає призначати та виплачувати певні види соціальної допомоги, раніше надані органами соціального захисту населення – інформує Національна…
У Боратині відбувся тренінг для жінок «Як впоратися зі стресом під час війни?»
10.07.2025 14:29
8 липня у бібліотеці села Боратин працівниці Центру життєстійскості провели тренінг на тему «Як впоратися зі стресом під час війни?» для мешканок Боратинської громади. Під час тренінгу учасниці…