Столітній «Кобзар»: історія унікального видання з колекції настоятеля Свято-Михайлівського храму села Промінь

06.09.2024
15:06

З-поміж цілого всесвіту книг, з якими має справу світова література, яскраво виділяються ті, які мають для народу особливе, заповітне значення. До них належать «Кобзар» Т. Шевченка, якому наш народ надає сакрального значення.

Дивовижна доля у цієї книги. Поезії «Кобзаря» писались то в мандрах, то в казематах при світлі північних білих ночей, під палючим сонцем казахських пустель, під забороною у вигнанні, в захалявних книжечках. Але чи не з кожної сторінки зринає образ Дніпра, вишневі сади та далеч українських степів.

Ця книга стала настільною для кожного українця. До неї звертаються у важкі хвилини, її сторінки вчать на пам'ять і цитують, її бережуть і передають у спадок. Щирі слова Кобзаря звучать в школі, в театрі і в українській церкві.

Настоятель Свято-Михайлівського храму села Промінь Володимир Дрозд часто в своїх проповідях цитує напам’ять слова Великого Кобзаря. Протоієрей Володимир шанує творчість Тараса Шевченка і його книги. У приватній колекції отця Володимира налічується уже десяток «Кобзарів».

Виділяється серед інших книг домашньої бібліотеки унікальне видання «Кобзаря», якому вже більше ста років. Книгу подарували священнику на парафії в селі Верба місцеві жителі, вчителі Шилюки. Детальна доля книги невідома, але її зберігали в період перебування Заходу України під владою Польщі, в німецькій окупації, берегли Тарасове слово і в часи радянського тотального зросійщення. І, напевно, не випадково «Кобзар» потрапив в сім’ю українських патріотів, де шанують українську книгу, українську мову й українську віру, де високо цінується Боже Слово і слово Шевченка.

Нехай завжди звучать рядки з цієї священної для українців книги під час літургії в старовинному храмі.

Підготувала бібліотекар с. Промінь Галина Патута

Поділитися:

Як захиститися від теплового удару: поради від МОЗ
07.07.2025 15:17
З наближенням спеки важливо особливо уважно ставитися до свого здоров’я, а також піклуватися про найбільш уразливих близьких – дітей, людей старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання. Що…
Працівниці Боратинської сільської ради відвідали «СОС Дитяче Містечко» у Київській області
07.07.2025 12:26
3 липня працівниці служби у справах дітей та КУ «Центр надання соціальних послуг» Боратинської сільської ради побували з ознайомчим візитом в Дитячому містечку, яке знаходиться в Київській…
Вакансія: робітник на Боратинський спорткомплекс
07.07.2025 11:10
Потрібний робітник на Боратинський спорткомплекс. Обов’язки: догляд за футбольним полем (косіння, поливання трави), прибирання, виконання робіт з благоустрою. Щоб отримати детальну інформацію,…