У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)

Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива, адже ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

На передодні Дня пам’яті у закладах культури та школах Боратинської громади відбулися тематичні заходи.

В бібліотеці с. Боратин відбулася година-реквієм «Допоки пам’ять в серці не згасає». Присутні переглянули фільми «Голодомор 1932-1933 років в Україні», «Спогади тих, хто вижив». Бібліотекар розповіла про художні та історичні книги про Голодомор, особливо звернувши увагу на книгу «Голгофа голоду» краєзнавця та засновника Торчинського народного історичного музею Григорія Гуртового. На завершення усі вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто загинув у 1932-1933 роках.

Бібліотекар с. Радомишль провела годину пам’яті для учнів 7 класу Радомишльського ліцею «Голодомор невагомий біль душі». Присутні ознайомились із трагічними сторінками тих страшних подій української історії. Також учасники заходу переглянули виставку-експозицію книг «День пам’яті жертв Голодомору», а наприкінці запалили свічку пам’яті та вшанували померлих хвилиною мовчання.

У будинки культури та бібліотеці с. Гірка Полонка відбулась виховна година «Пам’ятаймо геноцид народу українського».

У Рованцівському ліцеї для учнів 9 і 10 класів організували виїзну екскурсію, яку провів кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

Учні 10 класу взяли участь у тематичному реквіємі «Голодомор 1932-1933. Пам’ятаємо!». Захід був спрямований на емоційне усвідомлення масштабів трагедії та осмислення її впливу на українське суспільство.

Молодші школярі переглянули відео, що розповідає про трагічні події в Україні у 1932-1933 роках, їх причини та наслідки. Після цього діти створили карту пам’яті, на якій символічно вшанували жертв Голодомору, а також хвилиною мовчання віддали данину пам’яті тим, хто загинув у ті роки. Учні обговорювали важливість бережливого ставлення до хліба та взаємної поваги, аби подібні трагедії більше ніколи не повторювалися.

До вшанування Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в ЗДО «Сонечко» с. Коршовець провели годину пам'яті і скорботи «Голодомор 1932-1933 років: історія, трагедії». Бібліотекар Лілія Кальчик розповіла про трагічні сторінки тих страшних подій української історії. Тоді терор тоталітарного режиму забрав до 10 мільйонів життів українців. Також присутні переглянули документальний фільм «Голодомор. Великий злам», із серії «Невідома Україна». Наприкінці заходу вшанували пам'ять безвинних жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Учні 6 класу Мстишинської гімназії зібралися в Петропавлівському храмі с. Коршовець та Вербаїв, щоб у спільній молитві віддати шану нашим замордованим і замореним голодом співвітчизникам. Діти хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодоморів, помолилися за душі померлих та запалили свічку пам’яті на знак скорботи. А ще вогник свічки символізує нашу пам’ять і віру в перемогу.

Поділитися:

Добрі справи творимо разом: виїзна резиденція Святого Миколая привітала вихованців дитячих будинків у Рожищі та Ковелі
26.12.2024 16:00
Дякуємо кожному, хто долучився до благодійного збору коштів, який відбувався під час виїзних резиденцій Святого Миколая на території нашої громади. Усього вдалось зібрати 13600 гривень, які…
Можливість для жителів Боратинської громади отримати консультації щодо грантів
26.12.2024 14:42
З серпня цього року на базі Луцької філії Волинського обласного центру зайнятості функціонує офіс підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні». За період роботи офісу надано 241 консультацію…
У бібліотеці села Боратин відбулась «Новорічна майстерня» для наймолодших мешканців громади
26.12.2024 12:55
Напередодні Різдвяних свят у бібліотеці с. Боратин відбувся майстер-клас «Новорічна майстерня». Учасники Клубу вихідного дня «Всезнайки» виготовляли новорічні ялинкові прикраси з фетру та…