У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)

23.11.2024
17:47

Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива, адже ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

На передодні Дня пам’яті у закладах культури та школах Боратинської громади відбулися тематичні заходи.

В бібліотеці с. Боратин відбулася година-реквієм «Допоки пам’ять в серці не згасає». Присутні переглянули фільми «Голодомор 1932-1933 років в Україні», «Спогади тих, хто вижив». Бібліотекар розповіла про художні та історичні книги про Голодомор, особливо звернувши увагу на книгу «Голгофа голоду» краєзнавця та засновника Торчинського народного історичного музею Григорія Гуртового. На завершення усі вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто загинув у 1932-1933 роках.

Бібліотекар с. Радомишль провела годину пам’яті для учнів 7 класу Радомишльського ліцею «Голодомор невагомий біль душі». Присутні ознайомились із трагічними сторінками тих страшних подій української історії. Також учасники заходу переглянули виставку-експозицію книг «День пам’яті жертв Голодомору», а наприкінці запалили свічку пам’яті та вшанували померлих хвилиною мовчання.

У будинки культури та бібліотеці с. Гірка Полонка відбулась виховна година «Пам’ятаймо геноцид народу українського».

У Рованцівському ліцеї для учнів 9 і 10 класів організували виїзну екскурсію, яку провів кандидат історичних наук, завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

Учні 10 класу взяли участь у тематичному реквіємі «Голодомор 1932-1933. Пам’ятаємо!». Захід був спрямований на емоційне усвідомлення масштабів трагедії та осмислення її впливу на українське суспільство.

Молодші школярі переглянули відео, що розповідає про трагічні події в Україні у 1932-1933 роках, їх причини та наслідки. Після цього діти створили карту пам’яті, на якій символічно вшанували жертв Голодомору, а також хвилиною мовчання віддали данину пам’яті тим, хто загинув у ті роки. Учні обговорювали важливість бережливого ставлення до хліба та взаємної поваги, аби подібні трагедії більше ніколи не повторювалися.

До вшанування Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в ЗДО «Сонечко» с. Коршовець провели годину пам'яті і скорботи «Голодомор 1932-1933 років: історія, трагедії». Бібліотекар Лілія Кальчик розповіла про трагічні сторінки тих страшних подій української історії. Тоді терор тоталітарного режиму забрав до 10 мільйонів життів українців. Також присутні переглянули документальний фільм «Голодомор. Великий злам», із серії «Невідома Україна». Наприкінці заходу вшанували пам'ять безвинних жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Учні 6 класу Мстишинської гімназії зібралися в Петропавлівському храмі с. Коршовець та Вербаїв, щоб у спільній молитві віддати шану нашим замордованим і замореним голодом співвітчизникам. Діти хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Голодоморів, помолилися за душі померлих та запалили свічку пам’яті на знак скорботи. А ще вогник свічки символізує нашу пам’ять і віру в перемогу.

Поділитися:

Як отримати спадок тим, хто у цивільному шлюбі?
09.07.2025 09:38
Жінка і чоловік можуть жити разом без офіційного шлюбу, але це не дає їм прав подружжя, зокрема на спадщину. За яких умов можна успадкувати майно цивільного чоловіка чи дружини — розповідають юристи…
Безкоштовна онлайн-підтримка для захисників та їх родин
09.07.2025 08:44
У цей складний час особливо важливо піклуватися про ментальне здоров’я та підтримку наших захисників та їхніх родини. Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?», пропонує онлайн-ресурси де…
Актуальні вакансії для мешканців громади. ПЕРЕЛІК
08.07.2025 12:41
Волинський обласний центр зайнятості інформує про перелік актуальних вакансій, зареєстрованих у Луцькій філії. Із переліком вакансій та відомостями щодо заробітної плати станом на 08.07.2025 можна…