У Боратинському ліцеї відкрили клас безпеки

Небезпеки, повязані з російською військовою агресією, кинули виклик українському суспільству. Донедавна було складно уявити, що у 21-му столітті дітям доведеться розумітися на таких «недитячих» темах, як правила протипожежної безпеки та правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. З огляду на безпекову ситуацію та ризики, пов’язані з нею, Міносвіти спільно з ДСНС розробили проєкт, спрямований на створення класів безпеки в освітніх середовищах по всій території України та впровадження уроків безпеки в систему освіти.

Сьогодні, 7 квітня, у Боратинському ліцеї відкрився клас безпеки, що став 25-м у Волинській області. У його відкритті взяли участь рятувальники Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області, освітяни Боратинської громади та юні рятувальники Боратинського ліцею.

«В умовах військової агресії, з якою ми зіткнулися, виникла нагальна потреба в активізації роботи з дітьми щодо вироблення практичних навичок поводження з незнайомими та вибухонебезпечними предметами. Але питання безпеки слід розглядати комплексно, тож мова йде також в цілому про збереження життя і здоров’я дітей, про правила їхньої поведінки в нестандартних ситуаціях і одним із форматів реалізації цих цілей є якраз створення класів безпеки у кожному закладі освіти. Це мають бути такі простори, де проводяться не лише уроки, а й позакласні заходи, спрямовані саме на практичну складову: вивчення домедичної, первинної допомоги, ознайомлення з небезпечними факторами, ситуаціями, відпрацювання алгоритмів поведінки дитини у випадках, які можуть становити небезпеку для життя і здоров’я. Ця ідея існувала ще з літа 2022-го року, але чіткого формату таких класів не знав ніхто. В листопаді було затверджено розпорядження голови Волинської ОВА про створення таких класів в усіх територіальних громадах, ми подали свої пропозиції. Поки що ми взялися за один клас безпеки. Але нещодавно прийняли спільне рішення про створення наступного такого класу у Баївському ліцеї. Продовжуємо працювати над тим, як мають виглядати ці середовища, які елементи, експозиції мають включати. Боратинський ліцей виділив під клас безпеки окрему кімнату, оснастив її плакатами, експонатами, муляжами, тощо. В цьому класі можна побачити і деякі види наочності, які надали нам наші партнери з обласного управління ДСНС. Вони нас постійно консультували і допомагали, за що ми їм вдячні. Спільні напрацювання привели нас до сьогоднішньої події — відкриття класу безпеки у Боратинському ліцеї», — розповідає Олександр Хомич, начальник відділу освіти Боратинської громади.

«Розуміючи всю серйозність безпекової ситуації в Україні, ми робимо усе можливе, щоб діти не просто перебували в безпеці, а й володіли необхідними знаннями та навичками у різних ситуаціях, дотримувалися правил поведінки і розуміли їхню важливість. Тому до створення класу безпеки ми поставилися дуже відповідально. В міру можливостей будемо наповнювати його корисним обладнанням, навчальними матеріалами», — каже директорка Боратинського ліцею Світлана Торбик.

Заступник начальника ГУ ДСНС області, полковник служби цивільного захисту Костянтин Романчук подякував усім за докладені зусилля у цю важливу справу і висловив впевненість у тому, що отримані у цьому класі знання будуть корисні для педагогів, а ті, в свою чергу, знайдуть шляхи її донесення до дітей для їхнього безпечного майбутнього.

Поділитися:
Актуальні вакансії для мешканців громади. ПЕРЕЛІК
15.04.2024 14:56
Волинський обласний центр зайнятості інформує про перелік актуальних вакансій, зареєстрованих у Луцькій філії. Із переліком вакансій та відомостями щодо заробітної плати станом на 15.04.2024 можна…
Юних жителів громади запрошують до участі в конкурсі малюнків «Мої права-2024: 10 років українського опору збройній агресії рф»
15.04.2024 11:51
Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення за участі Української молодіжної правничої асамблеї, Благодійного фонду «Об’єднання світових культур», Української асоціації…
Жителі Боратинської громади зможуть покращити навички комунікації
15.04.2024 10:34
Уміння ефективно спілкуватися – один із найголовніших чинників успіху в будь-якій сфері сучасного життя. Побудувати кар’єру, бізнес неможливо без цієї навички. Опанувати основні техніки…