Медіаграмотність – важливий аспект суспільного життя в епоху інформаційного перенасичення. Освічений споживач має здатність критично оцінювати інформацію, розрізняти правдиві факти та маніпуляції. Вміння аналізувати, сортувати та перевіряти інформацію, що надходить через різноманітні медіа-канали, набуло надважливого значення під час війни. Варто змалку навчатися перевіряти джерела інформації та розуміти їхню природу та мотиви, адже у пастку інформаційної маніпуляції часто втрапляють найбільш вразливі користувачі – діти.
З метою підвищення рівня цифрової грамотності юних мешканців нещодавно у школах Боратинської громади відбулася серія тренінгів на тему «Основи кібербезпеки та як жити в соцмережах без проблем». Тонкощам поведінки в Інтернеті учнів навчала Світлана Думська, журналістка та фахівчиня у сфері комунікацій.
Разом з тренеркою юні учасники занурилися у тему кібербезпеки, кібербулінгу, дізнавалися, що таке ІПСО та у чому полягає її небезпека під час війни. Безпека паролів, виявлення фішингових атак, захист від вірусів та шкідливих програм, а також налаштування приватності в соціальних мережах – далеко не повний перелік тем, які вдалося розглянути впродовж тренінгів.
Сфера цифрових технологій динамічно розвивається, тому і розвиток медіаграмотності – це постійний процес, який потребує уваги та зусиль. Тож отримавши базові знання у даній сфері, багатьом юним жителям Боратинської громади буде значно простіше розширювати горизонти та уникати інформаційних небезпек.
Тренінги відбулися у рамках спільного проєкту Боратинської громади та муніципалітету Шпрендлінген Генсінген «Безпечна громада: система відеоспостереження за об’єктами комунальної власності Боратинської сільської ради», що став можливий завдяки підтримці Engagement Global.