Вчителька Баївської школи – стипендіатка європейської програми

Хто хоче навчати і навчатися – шукає для цього можливості і знаходить! Яскравим прикладом цього є історія Марії Никитюк – заступниці директора з виховної роботи Баївської школи. Пані Марія успішно пройшла відбір для міжнародного стажування від програми ЄС House of Europe для професіоналів-освітян безпосередньо залучених до процесу децентралізації та реформи освіти.

Програма «House of Europe» створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Вона фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю. «House of Europe» фінансує стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Метою поїздки для освітян у рамках програми «House of Europe було вивчення кращих освітніх практик у школах Словаччини та Фінляндії.

«Якось випадково на Освіторії побачила оголошення про конкурс – навчальну поїздку до Словаччини для освітян. Мені стало цікаво, бо неодноразово чула про те, як там організовують позашкільну та неформальну освіту. Тому, коли випала нагода побачити все це на власні очі довго не вагалася – підготувала документи і подала на конкурс, - розповідає Марія Михайлівна. – На позитивний результат не надто сподівалася, тож коли дізналася що понад з 200 заявок відібрали усього 10, у тому числі і мою – здивуванню не було меж».

На жаль, цьогоріч у зв’язку з карантинними заходами запланована навчальна поїздка до Словаччини не відбулася. Втім, освітню лабораторію таки організували в онлайн-форматі. Впродовж кількох днів учасники відвідували онлайн-лекції та тренінги, спілкувалися із провідними фахівцями освітньої галузі із Словаччини, Нідерландів, Польщі. Завершальним етапом програми стала робота над домашнім завданням, у випадку пані Марії це була тема «Розробка та втілення стратегії розвитку закладу освіти».

По завершенню програми педагоги отримали сертифікати, а також стипендії для розвитку особистісних та професійних якостей. Приємно відзначити, що у числі учасників, які отримали найвищу винагороду (400 євро) – представниця Боратинської громади Марія Никитюк.

«Грошовий бонус став приємним сюрпризом, - каже освітянка. – Поки не думала на що конкретно витрачу кошти, але варіантів безліч. Іноді хочеться взяти участь у якійсь крутій програмі, але не завжди дозволяє бюджет, зараз така можливість з’явилася. Але перед тим як зареєструюся на чергове навчання, хотілося б поділитися своїм досвідом з іншими педагогами громади. Тому найближчим часом планую організувати посиденьки із колегами, щоб розказати про свій кейс та обмінятися думками».

Поділитися:
Баяністи-акордеоністи з Боратинської громади серед переможців та призерів XV Міжнародного конкурсу «PERPETUUM MOBILE»
13.05.2024 18:50
Минулого тижня завершився XV Міжнародний конкурс баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE» у місті Дрогобич. Участь у заході взяли вихованці дитячої школи мистецтв Боратинської сільської ради. …
Команда Баївського ліцею перемогла у районному етапі творчого огляду робіт юних пожежних-рятувальників
13.05.2024 14:05
Нещодавно відбувся районний етап творчого огляду робіт юних пожежних-рятувальників. Боратинську громаду на цьому конкурсі представляла команда Баївського ліцею. Учні показали високий рівень…
Жителів Боратинської громади запрошують на тренінг з грантових програм
13.05.2024 09:36
Грантові програми та проєкти – це чудова можливість залучити фінансування для розвитку чи початку своєї справи. У межах безкоштовного онлайн мінітренінгу «Програми та проєкти підтримки бізнесу»…