Вчителі Боратинської громади продовжують працювати з психологинею, гештальт-терапевткою Мариною Іслам в рамках проєкту «Вектор відновлення. Психологічне благополуччя освітньої спільноти».
Цього разу тема зустрічі, що пройшла 8 квітня, стосувалася депресії під час війни. Учасники обговорювали, як саме війна та хронічний стрес впливають на психіку, які ознаки депресії варто помічати в собі та колегах, і головне – як допомогти собі впоратися з цим станом або підтримати тих, хто поруч.
Щоб доповнити цю важливу розмову моментами радості та натхнення, учасники створювали картини у техніці fluid art. Усі поринули в процес, що не потребує навичок, але дарує відчуття свободи, спокою та внутрішньої гармонії. Кожен творив свою унікальну картину — яскравий візуальний образ свого стану, емоцій та надії.
Зустріч стала потужним джерелом підтримки та ще раз довела: турбота про психічне здоров’я — це не розкіш, а необхідність. А мистецтво — чудовий інструмент для відновлення емоційної рівноваги.
Проєкт втілюється ГО «Баївські павучки» у рамках проєкту «Вектор відновлення. Психологічне благополуччя освітньої спільноти» у рамках проєкту «Спільна ініціатива України та Румунії для соціального відновлення, інклюзії та згуртованості українських громад», який реалізує ГО «Інститут миру і порозуміння» фінансується Італійським агентством зі співробітництва у сфері розвитку (AICS).
Проєкт спрямований на посилення соціальної згуртованості та покращення доступу до освіти та підтримки українських громад як в громадах на території України, так і для українців-вимушених переселенців в Румунії.