Відбувся вебінар з протидії домашньому насильству

Вже більше року Україна живе в умовах пандемії, періодично запроваджуючи жорсткі карантинні обмеження. Тисячі українських сімей опиняються ізольованими у власних домівках в умовах зростаючої напруги у стосунках, безробіття і стресу. За минулий рік органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували 211 362 звернення. За даними Мінсоцполітики, у числі усіх звернень про домашнє насильство – найбільше від жінок: 86%, чоловіки – 12% і 2% – діти. Щоб змінити цю жахливу статистику насамперед потрібно перестати замовчувати факт насильства і навчитися йому протидіяти.

1 липня для представників Боратинської та Смідинської громад відбувся вебінар на тему «Як запобігти домашньому насильству. Що робити, якщо Ви стали жертвою насильства». Захід організували у рамках проєкту «Підтримка сільського населення в умовах COVID-19».

Працівники соціальних служб та інших структурних підрозділів сільських рад, педагоги, психологи, представники громадськості долучилися до онлайн-заходу, щоб дізнатися більше про свої права та інструменти протидії домашньому насильству, а також напрацювати дієві механізми надання правової, медичної та соціально-психологічної допомоги постраждалим.

Спікеркою заходу стала координаторка ГО «Клуб Еней», тренерка ВООЗ та Амнесті Україна, членкиня ГО «Асоціація громадських радників України», аспірантка з соціальної роботи Аліна Сарнацька. Експертка докладно ознайомила з видами та ознаками домашнього насильства, розповіла як діяти постраждалим особам та свідкам. Окрім цього, учасники вебінару дізналися про тонкощі піклування про фізичний та емоційний стан жертв насильства, з’ясували куди звертатися за отриманням допомоги, консультацій у разі домашнього насильства чи загрози його вчинення.

Корисні контакти:

  • тел. 1547 – для інформаційних, психологічних та юридичних консультацій у випадках насильства
  • тел. 116 123 або 0 800 500 335 – Національна «гаряча лінія» з протидії домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
  • тел. 0 800 50 02 02 або «102» – для скарг на бездіяльність працівників поліції

Проєкт «Підтримка сільського населення в умовах COVID-19» впроваджується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується багатьма донорами, зокрема ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.

Поділитися:
Як здійснюються лікарняні виплати у 2024 році?
05.07.2024 09:39
Працівники, які не можуть працювати через стан здоров’я і беруть лікарняний, можуть отримувати грошову компенсацію. На суму лікарняних впливає: заробітна плата за 12 місяців перед датою…
У Боратинській громаді відбулись змагання з пляжного волейболу
04.07.2024 16:29
На спортивному комплексі с. Боратин відбулися змагання з пляжного волейболу серед юнаків старостинських округів нашої громади. Злагоджену гру в захисті і нападі продемонстрували Арсен Сидорчук та…
Програма безкоштовного переїзду для ВПО та УБД
04.07.2024 11:06
Компанія Грузар розпочинає реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім'ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії. Упродовж двох місяців компанія зобов…