Рекомендації щодо вмісту аптечки для зупинення кровотечі. Від капітана медслужби, резервіста батальйону тероборони м.Луцька Руслани Голуб та сан-інструктора Алли Міщук.
І. Кровозупинні засоби:
1. Турнікет для зупинення кровотечі (СІЧ) – 2 шт. Гірший варіант, але може бути замінений джгутом для зупинення кровотечі. Застосовується у разі артеріальної кровотечі, травматичної ампутації кінцівки.
2. Гемостатичний (кровоспинний) бинт.
3. Ізраїльський бандаж або еластичний бинт – 1-2 шт. Для накладання пов’язок, особливо у разі венозних кровотеч. Можна використовувати для фіксації шин.
4. Назофарингіальна трубка. Призначений для відновлення прохідності дихальних шляхів.
5. Декомприсійна голка (можливо замінити дешевшим варіантом – катетером для пірсингу пупка 14G з оранжевим ковпачком). Для надання першої допомоги при напруженому пневмотораксі на догоспітальному етапі.
6. Пілпак – набір пігулок з таким складом: 2 пігулки офлоксацину 0.5, 2 пігулки парацетамолу 0.5, 1 пігулка мелоксікаму 0.15 + набір «своїх» ліків.
ІІ. Перев’язочні матеріали:
7. Бинти (широкі, вузькі). Використовують для фіксації стерильних елементів, що накладені безпосередньо на рану, фіксації шин.
8. Серветки спиртові. Забезпечує антисептичний ефект. Треба накладати на рани після зупинення кровотечі.
9. Антисептик – ХЛОРГЕКСИДИН БІГЛЮКОНАТ (пластикова пляшечка).
10. Рукавички медичні (декілька пар). Використовують у всіх випадках під час надання екстреної медичної допомоги постраждалому.
11. Тактичні ножиці (з тупими кінцями). Для розрізання бинта, лейкопластиру, одягу тощо.
12. Внутрішньовенний катетер 18G.
13. Маска для проведення серцево-легеневої реанімації.
14. Пластир (широкий). Накладають на рану поверх стерильного бинта чи серветки.
15. Армований скотч. Для фіксації бинтових пов’язок, косинок тощо.
16. Проти опікова пов’язка. Використовують у разі опіків на до госпітальному етапі. Накладають безпосередньо на місце опіку та фіксують стерильним бинтом.
17. Термоковдра. Використовують для зігрівання постраждалого за низьких температур та під час надання протишокового положення.