Як покращити самопочуття в осінній період?

12.09.2024
13:05

Із приходом осені збільшується кількість людей, які скаржаться на поганий настрій, млявість, занепад сил. Причин тому декілька. Це і зменшення світлового дня, і похмура погода, і наближення холодів.

Для покращення самопочуття рекомендуємо скористатись порадами від експертів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

1. Регулярна фізична активність. Щоденні заняття спортом або активність на свіжому повітрі позитивно впливають на емоційний стан та фізичне здоров'я.

2. Здорове харчування. Склянка води зранку і збалансована їжа протягом дня — це ключ до енергії та здорового самопочуття.

3. Сон. Якісний сон дозволяє нам відновлювати сили та почуватися енергійними протягом дня. Намагайтеся засинати в один і той самий час, а також визначте, скільки годин вам потрібно для відпочинку.

4. Спілкування. Спільний час із друзями та рідними дозволяє нам відчути емоційну підтримку, зменшує внутрішню напругу та допомагає подолати стрес.

5. Хобі та нові захоплення. Багатьом бракує часу для відкриття нових інтересів та хобі. Однак важливо розуміти, що захоплення можуть допомогти нам почуватися більш щасливими. Здобуття нових навичок допомагає відпочити від рутини.

6. Відпочинок — це необхідна умова турботи про себе. Спокійний вечір з книгою чи перегляд фільму сприяють відновленню сил та збалансовують емоційний стан.

7. Планування та цілі. Планування є важливим елементом повсякденного життя, яке дозволяє відчувати контроль над ситуацією та досягати гармонії у різних аспектах життя.

8. Допомога іншим. Приєднуючись до благодійних ініціатив та організацій, ви розширюєте світогляд, отримуєте нові навички та розвиваєте потенціал. Це допоможе відчути себе частиною спільноти з представниками якої вас об'єднують спільні цінності.

9. Робота зі стресом. Наша психіка є достатньо витривалою, щоби справлятися навіть зі складними викликами, але іноді почуватися не ок — це нормально. Так само, як і просити про допомогу, шукати підтримку й заняття, які допомагають подолати стрес.

10. Інформаційна гігієна. Рекомендується обмежувати час на перегляд новин і слідкувати тільки за перевіреними джерелами інформації. Важливо бути критичним споживачем і уникати платформ, де поширюється неправдива інформація

Детальніше на сайті «Ти як?»: https://howareu.com/materials/10-prostykh-ta-efektyvnykh-krokiv-dlia-pokrashchennia-samopochuttia

Нехай осінь буде для вас часом позитивних змін та нових можливостей!

Поділитися:

Як захиститися від теплового удару: поради від МОЗ
07.07.2025 15:17
З наближенням спеки важливо особливо уважно ставитися до свого здоров’я, а також піклуватися про найбільш уразливих близьких – дітей, людей старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання. Що…
Працівниці Боратинської сільської ради відвідали «СОС Дитяче Містечко» у Київській області
07.07.2025 12:26
3 липня працівниці служби у справах дітей та КУ «Центр надання соціальних послуг» Боратинської сільської ради побували з ознайомчим візитом в Дитячому містечку, яке знаходиться в Київській…
Вакансія: робітник на Боратинський спорткомплекс
07.07.2025 11:10
Потрібний робітник на Боратинський спорткомплекс. Обов’язки: догляд за футбольним полем (косіння, поливання трави), прибирання, виконання робіт з благоустрою. Щоб отримати детальну інформацію,…