Як жителі Мстишина допомагають рідній громаді у Польщі

Волонтерська робота дає унікальне відчуття. Це відчуття - розуміння того, що всі люди мають велике і добре серце та завжди готові допомогти ближньому. І ця підтримка не залежить від відстані.

Ми вже розповідали, що Боратинська громада регулярно отримує гуманітарні вантажів від партнерів та волонтерів з різних куточків світу. Сьогодні мова йтиме про ще одну волонтерську ініціативу, яку започаткували мешканці нашої громади, перебуваючи у Польщі.

ГО «Фундація розвитку сільської молоді» з перших днів війни опікується потребами вимушених переселенців, а також жителів Боратинської громади, які потребують підтримки. Організувала волонтерську роботу керівниця ГО Яна Цапук – уродженка і донедавна жителька села Мстишин. У мирний час інституція Яни займалася реалізацією освітніх, соціальних проектів, спрямованих на дітей та молодь. Коли почалося повномасштабне вторгнення рф роботу переформатували:

«Останні 2 роки я живу у Польщі – навчаюся тут в аспірантурі. Незважаючи на відстань, наша організація продовжувала реалізовувати проекти в Україні, - розповідає дівчина. - Коли воєнні дії почалися на території усієї держави, 24 лютого, ми чітко зрозуміли, що змінюємо вектор роботи і відтепер всі зусилля спрямовуватимемо на допомогу військовим, цивільним та переселенцям».

Так, разом з рідними та близькими Яна запустила роботу справжнього волонтерського центру у Кракові. Штаб займається закупівлею військової амуніції, тактичних речей, продовольства, ліків, одягу, корму для тварин. Збирати вантажі допомагають партнерські організації з Польщі, США, Франції, закордонні українські мігранти та просто небайдужі люди. Окрім гуманітарної допомоги, волонтери опікуються поселенням українців, що виїхали до Польщі, надають консультації з юридичних питань та працевлаштування. Організовувати процеси за кордоном та в Україні допомагають рідні Яни – брат Володимир та сестра Дарина.

Волонтери

Спільними зусиллями команда волонтерів вже встигла доставити в Україну сотні вантажів. Левову частку допомоги отримали жителі Боратинської громади – місцеві, внутрішньо переміщені особи, мешканці нашої громади, які нині служать у лавах ЗСУ. Варто додати, що географія волонтерської діяльності не обмежується Боратинською громадою, ГО «Фундація розвитку сільської молоді» працює із запитами з усієї України, переважно це військові частини, медичні заклади, прихистки для переселенців.

Дякуємо усій волонтерській команді за надану допомогу та підтримку! Спасибі, що навіть на відстані залишаєтеся поруч!

Поділитися:
З російського полону повернувся військовослужбовець з села Полонка Кривицький Микола Володимирович
17.07.2024 19:10
Сьогодні відбувся черговий обмін військовополоненими. З російського полону на рідну українську землю повернулося 95 захисників. Надзвичайно радісною стала ця новина і для нашої громади, адже додому…
Боратинська громада передала FPV-дрони та знаряддя для мобільності СТО на потреби ЗСУ
17.07.2024 16:47
Боратинська громада продовжує допомагати ЗСУ. На початку липня на потреби війська було передано 60 одиниць FPV-дронів на загальну суму 660 тисяч гривень. Також передано інструменти та знаряддя для…
Що потрібно знати про безпечний відпочинок біля водойм?
17.07.2024 16:23
В літній період більшість жителів населених пунктів намагається провести свій відпочинок поблизу води. Купання та плавання – це хороший, корисний і активний відпочинок, який сприяє зміцненню…