Завершилася реалізація проєкту зі сприяння інтеграції ВПО у Боратинській громаді

З початку повномасштабної війни до Боратинської громади почали приїжджати люди з окупованих територій та громад, де тривають бойові дії. Це переселенці з різних куточків України – Київської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської областей, Харкова, Маріуполя та інших громад і міст. Нині у Боратинській громаді оселилися та отримали офіційний статус ВПО понад 600 людей.

Окрім житла, забезпечення харчуванням та іншою необхідною допомогою, вимушені переселенці потребують роботи, шукають можливості для працевлаштування та соціалізації. Щоб допомогти ВПО інтегруватися у місцеву спільноту та посприяти вирішенню актуальних проблем у Боратинській громаді реалізували проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області».

П’ять місяців посадовці, місцеві жителі та вимушені переселенці працювали над вирішенням викликів, спричинених війною, організовували різноманітні заходи, щоб налагодити містки комунікації, а ще впроваджували спільні ініціативи. Днями відбулася онлайн-зустріч за участі ГО «Волинський Інститут Права», координаторів проєкту у громадах, представників USAID «ГОВЕРЛА» та місцевої влади, під час якої обговорили отримані результати та досягнуті зміни.

Зокрема, за період впровадження проєкту у Боратинській громаді:

  • Організовано та проведено 2 фокус-групові дослідження (серед місцевих та ВПО) щодо проблем та потреб, які виникають у соціалізації та інтеграції вимушено-переміщених осіб
  • Проведено анкетування серед вимушено-переміщених осіб, опитано понад 100 ВПО
  • Здійснено аналіз локальних нормативно-правових актів, які описують процедури громадської участі з метою виявлення бар’єрів та можливостей
  • Підготовлено аналітичний звіт із тенденціями та викликами та рекомендаціями щодо їх подолання
  • Організовано та проведено 2 діалогових заходи (молодь, ВПО, посадовці) з метою обговорення отриманих результатів, а також формування плану спільних дій для подолання викликів та мінімізації викликів
  • Розроблено та впроваджено Дорожню карту з інтеграції різних вікових та соціальних груп внутрішньо переміщених осіб у соціальне середовище Боратинської громади
  • Організовано 5 антикризових вебінарів для представників громадського середовища
  • Організовано дводенний тренінг на тему «Особливості роботи шкільного психолога із дітьми із числа вимушено-переміщених» для психологів закладів освіти
  • Організовано дводенний тренінг на тему «Культура, як основа згуртування населення: пошук практичних рішень» для працівників культури
  • Організовано комплекс одноденних навчальних заходів у територіальних громадах на тему «Виникнення надзвичайних ситуацій: як зберегти життя собі та близьким» (Гірка Полонка, Новостав, Лаврів, Городище)
  • Розроблено інформаційні афіші для внутрішньо-переміщених осіб
  • Створено кепшн-відео про досвід громади в роботі з вимушено переселеними особами
  • Проведено 7 інтеграційних заходів для місцевих жителів та ВПО (мистецьке дійство під назвою «Україна – незламна і єдина!», вело- і автопробіг громадою «Їдемо до перемоги», сплав річками Чорногузка і Стир, екскурсія Боратинською громадою, майстер-клас зі створення янголів-мотанок та створення арт-об’єкту, тренінг для жінок «Чому фізична активність важлива під час війни?», фотовиставка «Ратнів: Вчора. Сьогодні. Завтра»).

Реалізація проєкту завершилася, однак у Боратинській громаді і далі працюватимуть над тим, аби допомогти людям, які постраждали від війни, адаптуватися до нових реалій:

«Проєкт «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області» ˗ одна з найбільш актуальних та найбільш ефективних ініціатив, які впроваджувалася у Боратинській громаді під час війни, ˗ переконують представники громади. ˗ Саме завдяки цьому проєкту, зокрема проведенню опитувань, організації діалогових заходів для місцевих жителів та ВПО, нам вдалося вчасно виявити деякі проблемні питання та мінімізувати виникнення конфліктних ситуацій у нашій громаді.

Це один з тих прикладів, коли справді відбулося соціальне згуртування і не лише на рівні територіальної громади, а в масштабі цілої країни. Навіть попри те, що проєкт завершився і деякі його учасники вже повернулися додому, в інші регіони України, ми досі підтримуємо зв'язок і це відчуття єднання ˗ один з найважливіших результатів проєкту».

Довідково

Реалізація проєкту Волинського Інституту Права «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області» стала можлива завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Поділитися:
Боратинська громада долучилася до Діалогового заходу в рамках проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України: Волинь в дії»
03.07.2024 13:11
Минулого тижня у Луцьку Волинське регіональне відділення Асоціації міст України провело Діалоговий захід за результатами та в межах проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України:…
Як діяти, якщо стався тепловий удар: поради від МОЗ
03.07.2024 12:35
Попри прохолодну погоду в останні дні, зовсім скоро спека повернеться. А тому зараз важливо уважно ставитися до власного здоров’я, а також – до здоров’я близьких. Особливо це стосується дітей,…
Е-карта послуг в громадах для ветеранів війни
03.07.2024 09:32
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна…