Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю Луцьке відділення Фонду соціального страхування звертається до роботодавців з проханням проявляти небайдужість та милосердя до працівників – людей з інвалідністю, допомагати їм матеріально, сприяти їх залученню до активного способу життя, відновленню працездатності та покращенню їхнього здоров’я.
Луцьке відділення Фонду засвідчує свою повагу та захоплення, бажає людям з інвалідністю міцного здоров’я, оптимізму і впевненості в своїх силах, незламного духу, спокою і добра у серці, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей. Запевняємо, що працівники Луцького відділення Фонду і надалі будуть робити все можливе, щоб люди з інвалідністю якнайбільше залучалися до активного способу життя, отримували постійну та гідну допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.
Сьогодні під страховим захистом Луцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області перебувають 167 людей з інвалідністю, яка виникла внаслідок трудового каліцтва, яким здійснюються страхові виплати. Серед них 8 людей з інвалідністю І групи, 34 людини з інвалідністю ІІ групи, 125 людей з інвалідністю ІІІ групи. Опікується відділення і вирішенням проблем людей з інвалідністю-вимушених переселенців.
Фонд соціального страхування України гарантує зазначеній категорії громадян страхові виплати та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, організацію якісного, вчасного та цілеспрямованого лікування потерпілих внаслідок виробничої травми або професійного захворювання, медичної реабілітації, спрямованої на відновлення порушених чи втрачених функцій організму та відновлення оптимального фізичного і соціального рівня життєдіяльності потерпілих.
Луцьке відділення Фонду впродовж 11 місяців 2019 року профінансувало щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві на суму 5,7 млн. грн., страхові виплати одноразової допомоги потерпілим в разі стійкої втрати професійної працездатності – на суму 77,71 тис. грн. 6 особам та надало медичну та соціальну допомогу на суму 773,84 тис. грн.
Пріоритетом у роботі Фонду соціального страхування України є реалізація політики Уряду щодо адресності програм соціального захисту населення. З 2017 року діє новий Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, головною особливістю якого є надання права потерпілому на виробництві, якому за висновком МСЕК визначено санаторно-курортне лікування, самостійно обирати санаторно-курортний заклад будь-якого регіону країни за своїм вибором, включаючи місцеві санаторії. За 2019 рік Луцьким відділенням Фонду було оздоровлено у санаторно-курортних закладах 19 людей з інвалідністю, яка виникла у наслідок трудового каліцтва на суму 257, 17 тис. грн.
Обов’язок працівників Луцького відділення Фонду – допомагати людям, які зазнали травми на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а й, насамперед, своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою.
Фондом соціального страхування України організовується Всеукраїнська спартакіада «Сила духу», яка була започаткована у 2013 році й проходить щорічно серед потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва.
25 червня 2019 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області були проведені відбірні регіональні змагання Всеукраїнської спартакіади «Сила духу», в яких 54 учасники з різних районів області отримали змогу позмагатись у спортивно – розважальному комплексі «Адреналін СІТІ ». Переможці відбірних змагань взяли участь у фінальних змаганнях Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу» у м. Ужгороді, де вибороли загальнокомандне 5 місце.
Головною метою таких заходів є соціальна реабілітація і створення умов для повернення осіб з інвалідністю до активного життя, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві.