Боратинські школярі вчилися виготовляти «маки пам’яті»

Боратин маки пам'яті 1

У Боратинській школі влаштували майстер-клас із виготовлення «маків пам’яті». Захід організували напередодні 9 травня – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учні власноруч малювали і витинали рукотворні маки. Вироби вийшли досить оригінальними та різноманітними, однак усі вони об’єднані спільною метою – віддати шану ветеранам та увіковічнити пам’ять загиблих героїв у Другій світовій війні.

Школярі закликають усіх небайдужих долучитися до Всеукраїнської акції «Мак пам’яті» та вшанувати пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Зробити це дуже просто – 9 травня доповнити свій одяг червоним маком, розмістивши його на одязі, якомога ближче до серця.

Нагадаємо, що червоний мак як офіційний символ пам’яті полеглих у війні використовується на офіційних заходах в Україні з 2014 року. Дизайн символу «мак пам’яті» розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Поділитися:

У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…
Те, що залишилося незмінним: десята історія з циклу «Старі фотографії»
22.11.2024 18:14
За 62 роки в селі Ратнів змінилися вулиці, будинки, інфраструктура, але дружба двох сусідок, Мартинюк Любові Сергіївни (1935 р.н.) та Оксенюк Ганни Федорівни (1942 р.н.), залишилася незмінною. …