Результати логопедичного дослідження

У Боратинській громаді впроваджується проект соціальної дії з облаштування логопедичного пункту об’єднаної громади. Метою ініціативи є усунення порушень усного і писемного мовлення та запобігання відхиленням мовного розвитку дітей шкільного й дошкільного віку шляхом оснащення і відкриття логопедичного пункту та поширення логопедичних знань серед жителів громади.

З цією метою було проведено дослідження щодо порушень усного і писемного мовлення та стану мовного розвитку серед учнів шкіл та вихованців дитячих садків. Участь у ньому взяли 5 закладів загальної середньої освіти, 3 дошкільні навчальні заклади Боратинської сільської ради та педагог-логопед Тетяна Калиш.

Виявлено 105 дітей з фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення (ФФНМ), 5 – із загальним недорозвитком мовленням, 3 – з порушенням слуху, 1 – з легкою розумовою відсталістю. Всього – 114 дітей (дошкільного та шкільного віку) потребують допомоги.

Посилаючись на особисті спостереження, педагоги та вихователі зауважили, що з кожним роком кількість дітей, яким потрібна допомога у виправленні порушень мовлення зростає. Тому, після аналізу та розрахунків було прийнято спільне рішення щодо оснащення та відкриття логопедичного пункту на базі Боратинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, спеціаліст якого буде обслуговувати всі заклади освіти громади.

Поділитися:

У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…
Те, що залишилося незмінним: десята історія з циклу «Старі фотографії»
22.11.2024 18:14
За 62 роки в селі Ратнів змінилися вулиці, будинки, інфраструктура, але дружба двох сусідок, Мартинюк Любові Сергіївни (1935 р.н.) та Оксенюк Ганни Федорівни (1942 р.н.), залишилася незмінною. …