У Боратинській громаді стартує проект соціальної дії «Розмовляйко. Логопедичний пункт об’єднаної громади». Метою ініціативи є усунення порушень усного і писемного мовлення та запобігання відхиленням мовного розвитку дітей шкільного й дошкільного віку шляхом оснащення і відкриття логопедичного пункту та поширення логопедичних знань серед жителів громади.
У січні 2019 року менеджерами проекту, Наталією Довгополюк та Тетяною Ткачук, учителями початкових класів школи села Мстишин, було проведено дослідження щодо порушень усного і писемного мовлення та стану мовного розвитку серед учнів шкіл та вихованців дитячих садків. Участь у ньому взяли 5 закладів загальної середньої освіти, 3 дошкільні навчальні заклади Боратинської сільської ради та педагог-логопед Тетяна Калиш. Посилаючись на особисті спостереження, педагоги та вихователі зауважили, що з кожним роком кількість дітей, яким потрібна допомога у виправленні порушень мовлення, зростає. Тому, після аналізу та розрахунків було прийнято спільне рішення щодо оснащення та відкриття логопедичного пункту на базі Боратинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, спеціаліст якого буде обслуговувати всі заклади освіти у громаді.
Нещодавно відбулась зустріч менеджерів проекту із директорами шкіл та їх заступниками щодо подальшої співпраці та партнерства у ході реалізації проекту. Такі ж заходи плануються із завідувачами ДНЗ та батьками.
Педагоги дякують партнерам проекту, якими є: Боратинська сільська рада та комунальна установа сільської ради – Боратинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, заклади загальної середньої освіти, дошкільні навчальні заклади, педагог-логопед Тетяна Калиш, ГО «Фундація розвитку сільської молоді», а також запрошують до співпраці усіх бажаючих.
Менеджери проекту