Вербаїв та Коршовець відзначають престольне свято

У день святих Петра і Павла, 12 липня, жителі сіл Вербаїв та Коршовець відзначають престольне свято.

Історія Вербаїв

Історична довідка
Назва Вербаїв, як стверджують старожили, походить від великої кількості насаджених верб.
Вперше село згадується в 1445 році, коли ним володів Петро Кардейович, який коштами та працею людей Вербаєва і Кисилина утримував І городню Луцького замку.
Протягом віків селом володіли: Іван-Кирдей Мильський, Криштоф Броніш, Луцький домініканський монастир.
Чорною сторінкою для села став 1943 рік, коли під час каральної операції гітлерівців було спалено близько 80-ти людей, а вціліла тут лише одна хата.

Історична довідка
Перша згадка про село Коршовець – 1526 рік. Королівською Грамотою затверджено обмін Луцьким єпископом Кирилом села Дем’янів на село Коршовець.
Про назву села є дві легенди, одна говорить, що Коршовець походить від густих зарослів верболозів на берегах Чорногузки, які доводилось корчувати. За іншою – що тут в давнину була корчма, яку тримали євреї. Купці, які їхали ярмаркувати в Торговицю, тут зупинялись перепочити.
В ХХ ст. у селі діяла філія культурно-просвітницької організації «Просвіта», яка входила до Полонківської гміни.
В роки Другої світової війни коршев’яни воювали з фашистами в країнах Східної Європи, також тут було багато прихильників ОУН-УПА.

історія Коршовець

Поділитися:

«Славія» стартує з перемоги на «Impulse winter cup-2025»
20.01.2025 16:46
Боратинська «Славія» здобула перемогу над рівненською командою «Верес» U-19 на традиційному зимовому турнірі «Impulse winter cup-2025». Перший тайм протистояння відзначився цікавою боротьбою…
Актуальні вакансії для мешканців громади. ПЕРЕЛІК
20.01.2025 11:13
Волинський обласний центр зайнятості інформує про перелік актуальних вакансій, зареєстрованих у Луцькій філії. Із переліком вакансій та відомостями щодо заробітної плати станом на 20.01.2025 можна…
Пам'ять у світлинах: двадцять друга історія з циклу «Старі фотографії»
18.01.2025 15:35
У кожної родини є альбоми, де зберігаються старі світлини. Вони передаються у спадок від старшого покоління до молодшого. Зі старих, пожовклих від часу світлин на нас дивляться бабусі, дідусі, родичі…