Випалювання сухостою загрожує природі і людським життям

03.04.2021
21:48

В Україні розпочався пожежонебезпечний період. У цей час, внаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров’я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум’я.

Днями на території Боратинської громади було зафіксовано дві пожежі, про це повідомляє Управління ДСНС у Волинській області. Зокрема, 1 квітня виникло загоряння сухої рослинності на площі 1 га в селі Полонка та 0,65 га у селі Оздів. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

Вкотре нагадуємо, що Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій» ЗАБОРОНЯЄ випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах. За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці.

Пам’ятайте, що під час пожежонебезпечного періоду:

  • не розводьте відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
  • не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
  • категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
  • очищайте місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;
  • не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
  • при сильних поривах вітру не розпалюйте вогнище;
  • залишаючи місце відпочинку, обов’язково загасіть вогнище водою чи піском до повного припинення горіння або тління;
  • проводьте роз’яснювальні бесіди з дітьми щодо дотримання правил пожежної безпеки.

У разі виявлення неправомірної поведінки або пожежі просимо негайно повідомити про це, звернувшись до аварійно-рятувальної служби (101) та поліції (102).

Пожежі ДСНС

Поділитися:

Отримуйте рахунки за розподіл газу онлайн – нові можливості від «Газмережі»
11.07.2025 09:36
Волинська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» інформує про зручний спосіб отримання електронних квитанцій за розподіл природного газу. Відтепер можна швидко та без черг завантажити рахунок за…
Національна соціальна сервісна служба України інформує про зміни у процедурі виплат соціальної допомоги
11.07.2025 08:39
З 1 липня 2025 року, Пенсійний фонд України (ПФУ) починає призначати та виплачувати певні види соціальної допомоги, раніше надані органами соціального захисту населення – інформує Національна…
У Боратині відбувся тренінг для жінок «Як впоратися зі стресом під час війни?»
10.07.2025 14:29
8 липня у бібліотеці села Боратин працівниці Центру життєстійскості провели тренінг на тему «Як впоратися зі стресом під час війни?» для мешканок Боратинської громади. Під час тренінгу учасниці…