Еко-практику Боратинської громади презентували на всеукраїнському семінарі

10-11 липня на Київщині відбувся семінар-практикум «Органічне землеробство та боротьба зі шкідниками екологічними способами». До екопоселення «Лісова казка» з’їхалися провідні дослідники, винахідники у галузі садівництва, органічного землеробства та просто всі, кого цікавить екологічна тематика. У якості спікерів також виступила екокоманда Боратинської громади, яка завітала на семінар на запрошення Володимира Розума.

Ініціаторка проекту «Екогромада: шлях змін» Наталія Гуркіна, експерт з компостування, виробник будівель з соломи Сергій Качкало, лідерка екокоманди села Мстишин Ольга Сергійчук та перший хлопчик в Україні, який відкрив власний ютуб-канал про компостування, Матвій Сергійчук презентували ініціативу Боратинської громади, розповівши про основні кроки, які вже вдалося реалізувати на шляху переходу від паління до компостування. Представники громади дізналися як вирощувати власну їжу органічними методами, а також з’ясували що дозволяє створювати високопродуктивний сад та город в різних кліматичних умовах.

«Важко описати враження і отриманий досвід кількома словами. Ці два дні фактично перевернули свідомість, - ділиться враженнями Ольга Сергійчук. - Дуже приємно було опинитися в одній компанії із справжніми легендами екологічного руху в Україні. Окрім того, що ми презентували досвід Боратинської громади, отримали масу цікавої інформації – про вирощування органічної їжі, екологічні методи боротьби зі шкідниками, облаштування городів у різноманітних, навіть несприятливих, умовах. Приїхали з заходу дуже натхненні, тож вже найближчим часом плануємо втілювати ці ідеї у нашій громаді».

«Надзвичайно приємно, що досвід Боратинської громади зацікавив та вразив колег з інших куточків України, – розповідає ініціаторка проекту «Екогромада: шлях змін» Наталія Гуркіна. – Те, що маємо спільне бачення цього питання дуже тішить, переконані, що надалі співпрацюватимемо, щоб масштабувати наш досвід на рівень усієї країни.

Наразі маємо дуже багато планів, відвідавши «Школу теплих грядок Розума», ще раз переконалися в унікальності цієї розробки. Є задум, щоб облаштувати «теплі грядки» на території дошкільних закладів громади – у Боратині та Баєві і для цього використати добриво з наших компостерів. Це найкращий спосіб продемонструвати ефективність компостера в дії і забезпечити дітей здоровою та органічною продукцією. Зараз активно працюватимемо у цьому напрямку, обов’язково розповімо про результати, тож слідкуйте за нашими новинами!

Поділитися:
Як безпечно зберігати їжу, коли вимкнули світло?
05.07.2024 13:05
Зберігання харчових продуктів в умовах постійних вимкнень електроенергії є викликом, особливо влітку. Йдеться не просто про їхню свіжість, а й про безпеку для здоров’я. МОЗ нагадує, як краще…
Як здійснюються лікарняні виплати у 2024 році?
05.07.2024 09:39
Працівники, які не можуть працювати через стан здоров’я і беруть лікарняний, можуть отримувати грошову компенсацію. На суму лікарняних впливає: заробітна плата за 12 місяців перед датою…
У Боратинській громаді відбулись змагання з пляжного волейболу
04.07.2024 16:29
На спортивному комплексі с. Боратин відбулися змагання з пляжного волейболу серед юнаків старостинських округів нашої громади. Злагоджену гру в захисті і нападі продемонстрували Арсен Сидорчук та…