У день пам’яті Святого великомученика і цілителя Пантелеймона, 9 серпня, мешканці села Рованці відзначають престольне свято. На території села знаходиться унікальний Свято-Пантелеймонівський храм, побудований у 1900 р. Однак, перша дерев’яна церква була зведена на цьому місці у 1545 р, за часів Сиґізмунда-Авґуста. Тоді церква була центром Гнідавського приходу. Другу дерев’яну церкву було споруджено греко-католиками у 1779 році. Легенда розповідає, що храм побудували у зв’язку з такими подіями. Місцевий поміщик примушував своїх підданих працювати у неділю і навіть у православні свята. За це Бог його і покарав. Від блискавки, саме на день Святого Пантелеймона згоріли всі будівлі панської оселі, а наступного року, того ж дня, згоріло всі панські хліби у полі. Після цього поміщик схаменувся і на честь Святого Пантелеймона, щоб простив йому гріхи, вирішив звести церкву.
Друга дерев’яна церква також згоріла у 1895 році, тож на її місці у 1900 році звели нову – цегляну. Сучасний храм Святого Пантелеймона вражає простотою будови, досконалістю, величністю і красою. Про церкву і досі існує багато легенд та переказів. Говорять, мовляв, церква Святого Пантелемона має підземні ходи, які з’єднують її з храмом Івана Богослова, що знаходиться у Луцькому замку і з храмом Успіння Пресвятої Богородиці у селі Новостав.
Щорічно 9 серпня у храмі відзначають Престольне свято. Віряни з любов’ю і молитвою підходять у церкві до рідкісної ікони Святого Пантелеймона. Ікона, як свідчить напис на ній, виготовлена і освячена у 1895 році на горі Афон (в Греції), де зберігаються нетлінні мощі Великомученика. За більш ніж століття біля ікони відбулося чимало зцілень і сьогодні вона продовжує творити дива.